New York Moda Haftası Takvimi Belli Oldu

28 Ocak 2022

Omicron vakalarındaki artışa rağmen, New York Moda Haftası Sonbahar/Kış 2022 sezonunun önümüzdeki ay yapılması planlanıyor.

Şu anda 11-16 Şubat tarihleri ​​arasında yapılması planlanan NYFW kapsamında, Michael Kors, Proenza Schouler, Coach, Tom Ford, Anna Sui ve daha birçok marka koleksiyonlarını sergileyecek.


Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi'nin (CFDA) CEO'su Steve Kolb, Vogue ile yaptığı paylaşımda, "Amerikan moda endüstrisi bu zor zamanda büyük bir direnç gösterdi" sözlerini dile getirdi.


“Omicron varyantı her düzeyde zorluklar sunmaya devam ederken, tasarımcıların koleksiyonlarını tüm moda haftası paydaşlarının güvenliğini göz önünde bulundurarak yaratıcı, yenilikçi yollarla sunmaya devam etme yollarını görmek için sabırsızlanıyorum.” diyerek ekledi.


Sandy Liang ve Adam Lippes gibi seçkin markaların sanal sunum yapacakları onaylanmış olmasına rağmen, diğer tasarımcıların koleksiyonlarını şahsen mi yoksa dijital olarak mı sunacağı henüz bir merak konusu.Kolb ayrıca şunları ekledi: "Eylül ayında uygulamaya konan ve zorunlu aşılamayı, kapalı alanlarda maske takmayı ve izleyicilerin yoğunluğunu azaltmayı gerektiren COVID-19 protokollerini takip edeceğiz. Omicron varyantını takip ederken yerel ve eyalet düzeyinde sağlık yetkilileriyle iletişim halinde olmaya devam ediyoruz.”


NYFW FW’22, 11 Şubat'ta Proenza Schouler ve Dion Lee ile başlayacak ve ertesi günün programı Maisie Wilen, Kim Shui ve Eckhaus Latta ile devam edecek. Hafta boyunca öne çıkan diğer isimler arasında ise Dauphinette, Khaite, LaQuan Smith ve Peter Do yer alıyor. Sezon, 16 Şubat'ta Collina Strada, Telfar ve No Sesso'nun gösterileri ile sona erecek.