New York Moda Haftası’nda deprem

27 Aralık 2019

Şubat ayında modaevleri ve tasarımcıların 2020 Sonbahar koleksiyonlarını sergileyecekleri New York Moda Haftası’na moda devleri Ralph Lauren ve Tommy Hilfiger katılmayacak.


Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi (CFDA) Şubat’ın ikinci haftası başlayacak New York Moda Haftası’nın takvimini geçtiğimiz hafta açıkladı. New York’un moda anlayışı ile özleşmiş iki ismin, Ralph Lauren ve Tommy Hilfiger’ın, takvimde yer almaması ise birçok soru işaretine sebep oldu.


Konu ile ilgili açıklama yapan Ralph Lauren, birçok marka 2020 Sonbahar koleksiyonunu sahneye koymaya hazırlanırken, markanın daha 2020 İlkbahar koleksiyonunun tamamlanmadığını açıkladı. Tommy Hilfiger sözcüsü ise modaevinin 2020 Sonbahar şovunun yerinin ve zamanının yeni yılda açıklanabileceğini belirtti. Hilfiger’ın geçtiğimiz senelerde podyumunu Paris, Londra ve Los Angeles gibi şehirlere taşıdığı düşünülürse, modaevinin yeni sezon koleksiyonu için farklı bir lokasyon seçmesi hiç de şaşırtıcı olmaz.

CFDA’nın başkanlık koltuğunu bu sene Diane Von Furstenberg’den devralan Tom Ford’un kendi adını taşıyan markasının yen koleksiyonunun tanıtımı her ne kadar açıklanan takvimde yer alsa da tasarımcı daha önceden şovun New York Moda Haftası ile paralel olarak Los Angeles’ta gerçekleşeceğini açıklamıştı.


7 Şubat’ta Monse defilesi ile açılacak olan New York Moda haftası 12 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan Marc Jacobs defilesi ile son bulacak. Carolina Herrera, Nicole Miller, Jason Wu, Brandon Maxwell, Proenza Schouler, Anna Sui, 3.1 Phillip Lim, Rag & Bone, The Row, Alice + Olivia, Oscar de la Renta, Gabriela Hearst, Tibi, Dennis Basso ve Michael Kors, New York Moda Haftası’nda 2020 Sonbahar koleksiyonlarını tanıtacak diğer isimler arasında yer alıyor.