New York’un En Görkemli Restoranı Olmaya Aday Casa Cruz

30 Eylül 2022

Casa Cruz, Güney Amerika esintili tasarımıyla misafirlerini eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor.

Juan Santa Cruz'un, Kate Moss ve Victoria Beckham tarafından sevilen bir destinasyon olan Notting Hill’deki Casa Cruz’un New York’taki yeni mekanı için için tek bir hedefi var: “Konuklar dans etmek, yemek yemek ya da sadece güzel bir mekanda oturmak istersin veya istemesinler tek şey önemli: Ya eğlenmeliler ya da çok eğlenmeliler.”


12 Eylül’de açılmış olan 66 kişi kapasiteli restoranın, Positano Pampas’la buluşuyor temalı menüsünde orecchiette al limone ve wagyu picanha gibi lezzetler yer alıyor.
Restoranın tasarımına gelince, yeşil kadife, metalik dokular ve kıvrımlı Brezilya kiraz ağacından mobilyalarla kaplanmış iç mekanlar öne çıkıyor. Pencereler Chinoiserie'den ilham alan perdelerle çevrelenmiş ve çatı terası Johanna Ortiz tarafından tasarlanan renkli bir çadırla kaplı.


Santa Cruz'un ait olduğu Şili kültürüne bir saygı duruşu olarak seçtiği farklı Güney Amerika manzaralarından oluşan özel de Gournay duvar resimleri de banyo duvarlarını süslüyor. Tasarımda dikkat çeken parçalar sadece göz alıcı olmakla kalmıyor. Aynı zamanda misafirlerini New York’tan Güney Amerika’ya bir yolculuğa çıkarıyor.