NFT ile Zihin Sağlığına Vurgu

17 Ekim 2022

Üç boyutlu karakterler ile zihin sağlığının önemini vurgulamak için yaratılan NFT koleksiyon beş duyguyu temsil eden karakterlerden oluşuyor.

Z kuşağı odaklı Hugo markası, zihin sağlığı bilincinin önemini vurgulamaya yönelik ilk Web3 projesi için Singapurlu NFT Imaginary Ones koleksiyonu ile bir araya geliyor.


Üç boyutlu karakterler ile birlikte zihin sağlığının önemini vurgulamak için yaratılmış olan koleksiyon, “Duygularını Kabul Et” başlıklı 1,001 parça NFT'den oluşuyor. Koleksiyonda beş karakter sevinç, üzüntü, korku, öfke ve sevgi gibi duyguları temsil ederken altıncı karakter beş duyguyu bir araya getiriyor.

Duyguları birleştiren bu altıncı karakter, 10 Ekim'de Dünya Ruh Sağlığı Günü ile aynı zamana denk gelecek şekilde NTF olarak açık artırmaya çıkarıldı ve gelirin yüzde 100'ü Youth Aware of Mental Health Vakfı’na bağışlandı. Imaginary Ones'ın kurucu ortağı Clement Chia, çoğu NFT alanının zihin sağlığı için elverişli olmadığını ve erkek egemen olduğunu söylüyor. "Bütün gün üretmek, tweet atmak ve aktif olmak zorundasın." diyerek ekliyor. Imaginary Ones, bu koleksiyon ile daha genç ve daha çeşitli bir demografiye hitap ederek bu kültürü değiştirmeyi amaçlıyor.


NFT’yi satın alanlar, ek ürünlere ve jetonla deneyimlenen aktivitelere erişim kazanıyor. Ayrıca, 10 aylık bir süre boyunca geçerli olacak olan seçili Hugo alışverişlerinde yüzde 10 indirim sahibi oluyorlar.