Nordik detaylar 19. yüzyıl İngiliz estetiğiyle buluşuyor

06 Ocak 2021

1910 yılında bir hükümet yetkilisinin ve ailesinin evi olarak inşa edilen, ahşap panelli duvarlara ve dekoratif tavanlara sahip Arts and Crafts stili ev, mülkün şimdiki sahibi Jeanette Mix ve Studioilse'den Ilse Crawford tarafından 12 yatak odalı bir otele dönüştürüldü.

Ilse Crawford, Stockholm'deki 100 yıllık bir mülkü zarif ahşap detayların, deri ve kadife dokuların hükmettiği bir butik otele dönüştürdü.

1910 yılında bir hükümet yetkilisinin ve ailesinin evi olarak inşa edilen, ahşap panelli duvarlara ve dekoratif tavanlara sahip Stockholm'deki 19. yüzyıl sonunda Londra'da yaygın olan Arts & Crafts stili ev, mülkün şimdiki sahibi Jeanette Mix ve Studioilse'den Ilse Crawford tarafından 12 yatak odalı bir otele dönüştürüldü.


Konsept olarak, evin önü ve arkası arasında bir ayrım bulunmuyor ve Studioilse'nin incelikli restorasyonunun hükmettiği mülkte, büyük yemek masaları ve bir dizi oturma alanı içeren bir mutfağın etrafında merkezlenmiş bir dizi ortak oda yer alıyor. Crawford'un dokunuşlarıyla, ev, orijinal bireyselliğini ve kişiliğini koruyor. 


İskandinav tasarım klasikleri ve antikalarıyla döşenmiş diğer odalar arasında, tavana kadar uzanan kitap raflarına sahip bir kütüphane ve konukların kahvaltı veya akşam yemeği için oturmayı seçebilecekleri camlı bir kış bahçesi yer alıyor.


Otelde altı adet misafir süiti, beş adet çift kişilik yatak odası ve bir adet dubleks süit bulunuyor. Her odada eski ve modern mobilya parçalardan bir seçki ve özel pirinçten kokteyl dolabı yer alıyor.


Londralı tasarımcı Ilse Crawford, kendi Londra stüdyosunu açmadan önce, iç mekan dergisi British Elle Decoration'ın dokuz yılını yönetmişti. En tanınmış projeleri arasında Londra'daki Shoreditch House ve Stockholm'deki Grand Hotel'in iç mekanları yer alıyor.


Fotoğraflar: Magnus Mårding