Normandiya’ya Baharın Gelişi: David Hockney’nin Yeni Sergisi

05 Nisan 2021

Hockney’nin, 2020 ilkbaharında, Normandiya'daki evinde yaptığı çalışmalar, baharın başlangıcını başından sonuna kadar gözler önüne sererken mevsimlerin keyifli bir kutlamasını sunuyor.

David Hockney’nin, 2020 ilkbaharında, Normandiya'daki evinde yoğun bir faaliyet döneminde yaptığı çalışmalar, baharın başlangıcını başından sonuna kadar gözler önüne sererken mevsimlerin keyifli bir kutlamasını sunuyor.

David Hockney, No. 241, 23rd April 2020.

Pek çok sanatçı karantina dönemi sırasında ilham bulmak için içine dönmüş olsa da, Normandiya'da dönümlük meyve ağaçları tarlasındaki evinde yepyeni bir çalışma serisi yaratan David Hockney şüphesiz bu sanatçıların en başında geliyor. 

David Hockney, No. 299, 29th April 2020.

Yaklaşık on yıl önce kullanmaya başladığı iPad'iyle, yıl boyunca her gününü doğanın neşeli ilerleyişini belgeleyerek geçirdi. Hockney, Temmuz 2020'de, "Doğanın, dünyanın bu bölgesinde sunduğu en heyecan verici şey," diye yazmıştı. Bu çalışmalardan 116'sı kronolojik olarak Londra Kraliyet Sanat Akademisi'nde büyük ebatlarda basılmış olarak sunulacak. 


David Hockney, No. 339, 18th May 2020.

Hockney, kendine özel tasarlanan dijital fırçalarıyla hazırlanan çizim uygulamasının yeni bir sürümünü kullanmaya başlayınce çalışmaları mükemmel halini kazandı. 23 Mayıs’ta Londra Royal Academy of Arts’da açılacak David Hockney: The Arrival of Spring, Normandy, 2020 sergisi 22 Ağustos'a kadar gösterimde olacak.