Nova Lima House

08 Eylül 2018

Brezilya’nın alameti farikası taşı Canga de Minerios ile inşa edilen gerçek bir mabed Nova Lima House. Detayları, az sonra okuyacağınız yazıda.

"Sekiz süitten ve birinci blokta yer alan bir stüdyo daireden oluşan mekanın ikinci bloğunda, bir ev sineması ve ısıtmalı bir iç mekan havuzu yer alıyor."

Mimarlık firması S+A tarafından tasarlanan Brezilya'daki Nova Lima House, 4000 metre kare bir alana yayılıyor. Birbirinden keskin bir şekilde yarı olarak dört bloktan oluşan lüks mabedin tam kalbinde büyük bir bahçe var ve küçük bir el yapımı gölet bulunuyor.


Sekiz süitten ve birinci blokta yer alan bir stüdyo daireden oluşan mekanın ikinci bloğunda, bir ev sineması ve ısıtmalı bir iç mekan havuzu yer alıyor. Üçüncü blokta ise, mutfak, spa ve oyun alanı, dördüncü bağımsız blokta içeride çalışanlara ayrılan bir rezidans bulunuyor.


Dışarısı, havuzu, tenis kortu ve oyun alanıyla konaklayanlara aktif bir yaşam alanı sunuyor. Bu muhteşem yapıyı tasarlayan mimarların kullandıkları malzemeler, lokalden toplanmış. Güçlü kırmızı renkteki (Canga de Minerios) taş parçaları, daire ve evlerin içlerinde kullanış ve ortaya, bulunduğu yerle bütünleşen, yaşayan bu lüks simgesi mekan çıkmış.