Officine Universelle Buly

18 Nisan 2023

Officine Universelle Buly'nin Japonya'daki Kobe mağazası, göze çarpmayan yeşil bir binayı kozmetik meraklıları için farklı ürünlerle ve tatlı ikramlarla dolu harika bir kafeye dönüştürdü.

Fransız güzellik markası, 19. yüzyılda bir eczane olarak başladı ve yüzyıllar boyunca, nasırları gidermek için kullanılan Sicilya'dan volkanik taş, Japonya'daki en eski porselen üreticisinin değerli parfüm şişeleri, bronzluğu korumak için kullanılan Brezilya Tucuma tohum yağı gibi güzelce paketlenmiş ilginç eşyalar için sevilen bir satış noktasına dönüştü.

 

Markanın mağazaları, Buly'nin kreatif direktörü Ramdane Touhami'nin sözleriyle, "markanın bulunduğu şehirlerin ve bölgelerin özelliklerini dikkate alan" dünya çapındaki satış noktalarındaki ürün teklifleri kadar çeşitlidir.
Touhami geçen yıl bize "Bu yolu izlemek, Officine Universelle Buly'yi insanların bilincine demirliyor" demişti. Toulouse'da veya Tokyo'nun belirli bir bölgesinde yerleşirsek, şehirde bulunanlar gibi kırmızı tuğla kullanmak bana pragmatik geliyor. Londra'ya gidersem, Victoria [etkilerini] dahil edeceğim. New York'ta art deco. Bildiğimiz şekliyle küreselleşmiş mağazalar, uluslararası stratejilerinde bölgesel dekorun bu unsurunu dikkate almalıdır.'

 

Yeni Kobe mağazası bu ahlaka uygun ama aynı zamanda marka için bir ilk olan bir kafeye de sahip. Kahveler ve Fransız hamur işleri servis eden kafe, Japon şehrinin ünlü sığır etinden esinlenerek tamamen - zeminden tavana - lake, çikolata renkli ahşap ve kırmızı ve beyaz mermerle hazırlanmış Buly mağazasının bitişiğinde yer almaktadır.
Touhami, mağazanın tasarımıyla ilgili olarak, "Aklımdan geçen aptalca bir fikir daha" diyor. "Dali'den ilham alan eritme lambalarıyla birlikte erimiş çikolataya benzeyen lake ahşapla kaplı bir mağaza ve mağaza Kobe'de olduğu için Kobe bifteğine benzeyen bir bilye bulmam gerekti.”

 

Ancak mağazanın iç kısmına bir bakış, bunun hiç de aptalca bir fikir olmadığını kanıtlıyor. Bunun yerine, kendinizi lüks Meksika Sümbülteber vücut yağı ve pasta ile şımartabileceğiniz, şehrin karmaşasından büyüleyici bir kaçış demek daha doğru olur.