Okyanusun Ruhu: MIAMI

29 Ocak 2017

Miami Beach'in son yıllarda çok daha karakteristik, orijinal ve samimi mekanları benimsediği söylenebilir.

"Broken Shaker" ortaklarından Gabe Orta, herkese açık ve insanların bir parçası gibi hissedecekleri bir mekan yaratmak istediklerini söylüyor.

Art Basel Miami Beach'in her yıl daha da artan popülaritesi Miami'yi son dönemde her alanda dönüştürmüş durumda. Fuarın gerçekleştiği hafta şehir için bir sanat haftasına dönüşüyor diyebiliriz. Kilometrelerce beyaz kum ve gökyüzünü delen palmiyelere bu süreçte enstalasyonlar, performanslar, ikonik sanatçılar ve müze sergileri eşlik ediyor. Sanat etkinliklerinin beraberinde getirdiği dalga, hareketlenen şehirde özgün bir dile sahip olan bütün mekanlara spot ışığını çeviriyor. Miami Beach otellerinde, özellikle de son dönemde yükselişte olan Mid-Beach bölgesinde bir hareketlilik söz konusu. Yerlilerin de turistlerin de yalnızca cool olduğu için değil, orijinal atmosferi ve doğal malzemelerle hazırlanan kokteylleri için gittiği bazı barlar var. Bu barlardan yola çıkarak Miami'yi ziyaret edecekler için bir mini-rehber hazırladık:

Matador Bar

Şef Jean Georges Vongerichten’in Matador Room restoranının yanında bulunan Matador Bar, Meksika ruhunu Miami’de yaşamak için en iyi adresiniz. Bizden tavsiye: reposado tekilası, ananas, yeşil limon ve kakule şurubundan yapılan kokteyli deneyin. İçkinizi yudumlarken fotoğrafçı Lucien Clergue’nin mekanın duvarlarına asılı matador fotoğraflarının da tadını çıkarın! Matador hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Broken Shaker

Herkesin kendine göre bir şey bulabileceği, rahat fakat yüksek kalitede hizmet verilen bir bar yaratma isteğiyle kurulan Broken Shaker, içkilerinde ve yiyeceklerinde Miami’de üretilen malzemeleri kullanmaya özen gösteriyor. Broken Shaker'ın en güzel özelliklerinden biri her 3 haftada bir menüsünü değiştiriyor oluşu. Farklı tatlar arayanlar için eskimeyecek bir yer olmaya kararlı Broken Shaker. Mekana girdiğiniz an gerçek Miami ruhunu yaşayacak, elinizde içkinizle hayatı akışına bırakacaksınız. Mekanın ortaklarından Gabe Orta'nın da söylediği gibi, burası "herkese açık ve insanların onun bir parçası gibi hissedecekleri bir mekan." İnsanlara gerçek Miami'yi gösteren Broken Shaker hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
The New York Times/Moris Moreno

Regent Cocktail Club

Şu sıralar Miami’de daha az bulunan şeyleri daha iyi şekilde sunmaya yönelik bir eğilim var, Regent Cocktail Club (2013’de açılmış retro bir bar) bu eğilimin öncülerinden. Klasik havayı yakalayacağınız bu bar, diğer tüm Miami barlarının çıkış noktası hissi veriyor. Regent Coctail Club hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.