Omega’dan 65. Yıldönümünü Hediyesi Beyaz Altın Speedmaster

17 Ocak 2022

Omega, en ünlü saatinin 65. yıl dönümü şerefine, Speedmaster'ın çok özel yeni modelini tanıttı.

Omega, en ünlü saatinin 65. yıl dönümü şerefine, Speedmaster'ın çok özel bir yeni üretimini piyasaya sürdü. Omega'nın Calibre 321 serisinin bir parçası olarak, saatin siyah oniks kadranı, eski Omega logosunu gösteren değerli metalle ve ilk Speedmaster modellerinde kullanılan oval "O" tipografisiyle dikkat çekiyor. Ayrıca 18 ayar beyaz altın detaylarıyla, Canopus Gold PVE işlemeli indeksleriyle ve üç klasik Speedmaster alt kadranıyla da kendisinden söz ettirmekte. Canopus Gold olarak adlandırılan platin, rodyum ve paladyumdan oluşan 38,6 mm'lik parça, 18 ayar beyaz altın alaşımından üretildi.

Speedmaster, takometre ölçeği kullanarak dünyadaki yarış sürücülerinin pistteki ortalama hızları zamanlaması için tasarlanmış ilk saatti. Ortalama hızı zamanlaması için tasarlanan takometre ölçeğinin çerçeve detayında da önemli gelişmeler oldu. Çerçeve üzerindeki sayılar, "Grand Feu" emaye ile dolduruldu. Böylece Omega hayranları, CK2915-1 olarak bilinen orijinal modele de selam verebilecek.

Omega Canopus Gold Speedmaster

Modelin açık kasası sayesinde, ilk Speedy'den bu yana bir simge olarak kullanılan Omega hipokampusunun bir gravürünü görebiliyoruz. Bu baskıda yer alan mavi safir 65. yıl kutlaması için özel olarak geleneksel mücevherler arasından seçildi. Speedmaster ahşap kutusu içinde gelen saat, haziran ayına kadar yalnızca Omega butiklerinde satışa sunulacak.