Önde gelen tasarımcı ve üreticilerinden renkli kilimler

30 Nisan 2021

New York merkezli tasarım stüdyosu Tantuvi’nin sunduğu geniş koleksiyon, geleneksel ve çağdaş teknikleri yeniden keşfe çıkan ünlü tasarımcılar ve sanatçıların elinden çıkan kilimleri gözler önüne seriyor.

New York merkezli tasarım stüdyosu Tantuvi’nin sunduğu geniş koleksiyon, geleneksel ve çağdaş teknikleri yeniden keşfe çıkan ünlü tasarımcılar ve sanatçıların elinden çıkan kilimleri gözler önüne seriyor. The Travertine başlıklı kilim koleksiyonu, geleneksel teknikler ve geleneksel tasarımlara çağdaş bir yaklaşımla Hindistan’da yapıldı. Charlotte Taylor ve Victor Roussel’ın çalışması olan render, seçkinin bir parçası.Lübnan kültürünün bir kutlaması olan Beyrutlu halı üreticisi Iwan Maktabi’nin Unmasked adlı renkli kilim koleksiyonu, David / Nicolas, Nadine Kanso ve Gregory Gatserelia’dan eserlere yer veriyor. Beyrut’ta bir sergide sunulan parçalar arasında, mimar ve tasarımcı Roula Salamoun’un organik materyallerden oluşan eseri de yer alıyor. Strata adlı dört parçalı koleksiyon iki renk ve iki boyut seçenekleriyle mevcut ve tasarımcının Maktabi ile geleneksel dokuma tekniklerini keşfederken ziyaret ettiği Nepal manzaralarından esinleniliyor.
Amsterdam merkezli tasarımcılar Sayaka Yamamoto ve Boaz Cohen, şafaktan esinlenerek Çin markası ZaoZuo için bir dizi halı yarattı. İkili, tasarımların “renklerin ve formların bir araya geldiği ve algımızın tanınabilir ve bilinmeyen arasında dolaştığı günün en büyülü anının soyut bir kavramsallaştırması” olduğunu açıklıyor.