Oscar de la Renta ilhamını mimariden aldı

05 Ocak 2020

Oscar de la Renta’nın zamansız kadın silueti 2020 Sonbahar Ön Koleksiyonu’nda ilhamını Milano’nun eşsiz villalarından alıyor.

Tasarımcılar Fernando Garcia ve Laura Kim, Oscar de la Renta’nın 2020 Sonbahar Ön Koleksiyonu için iç tasarım dünyasından beslenerek İtalya’nın, özellikle Milano’nun, eşsiz mimarisinden ilham aldılar. 1965 yılından bu yana markanın imzası haline gelen zamansız kadınlık vurgusunun öne çıktığı koleksiyonda duvar kağıdını andıran desenler ve keskin siluetlere de yer verilmiş. Koleksiyonun çekimleri ise Kuzey İtalya’da konumlanan göz alıcı bir villa ve bahçesinde gerçekleştirilmiş.


Koleksiyonda pamuk fraklar, gece elbiseleri ve kemerli elbiseler ile jakar mantolar öne çıkıyor. Markanın 2020 Sonbahar Ön Koleksiyonu’nda geçmişten gelen miras ve modernlik iç içe geçiyor. Tamamen kristallerle işlenmiş parti elbisesi, fitilli dokumalı parçalar ve kısa kollu tulum, midi ve mini etekler, yüksek belli, kısa pantolonlar gibi göz alıcı deri parçalar da koleksiyonda yer alıyor.

 

Romantik parçalardaki üç boyutlu süslemeler ise Hindistan’da özel olarak üretilmiş. Hindistan’da bu sanatla ile yüzyıllardır ilgilenen zanaatkarların elinden çıkan işlemeler Oscar de la Renta’nın atölyelerinde Garcia ve Kim’in tasarımları ile buluşturulmuş.

Koleksiyonun en büyük özelliği ise gece elbiseleri ve günlük kıyafetlerin muhteşem uyumu. Garcia ve Kim gece elbiselerinde ne kadar gösterişe ve romantik tasarımlara yer verseler de günlük parçalarda sadelikten yana olmuşlar. Deri parçalarında serpiştirildiği koleksiyon için Garcia “kıyafetleri bir kostüm gibi düşünerek tasarladıklarını” belirtiyor.

 

Oscar de la Renta’nın 2020 Sonbahar Ön Koleksiyonu’nun önümüzdeki günlerde mağazalarında yer alması bekleniyor.