Oura Uyku Yüzüğü

26 Ekim 2022

Uyku düzeninin önemini vurgulayan Finlandiyalı şirket Oura, tasarladığı akıllı yüzük ile kullanıcıların yaşamına olumlu bir etkide bulunmayı amaçlıyor.

Uyku düzeninin önemini vurgulamak için özel bir akıllı yüzük tasarlayan Finlandiyalı şirket Oura, kullanıcılarının yaşam şeklini iyileştirmek için çalışıyor. Şirketin insanlara faydalı olmayı amaçlayan vizyonu, sağlığın kişinin kendisini anlaması ile başladığını savunuyor. İyi bir uyku ise Oura’ya göre sağlıklı yaşama giden yolda en önemli unsurların arasında yer alıyor. 


Şirket Oura yüzüğü ve uygulaması ile üyelerinin vücudunu tanımaya başlıyor ve topladığı veriler sayesinde kullanıcılarına kişisel rehberlik hizmeti sunuyor. Sunduğu olanaklar arasında, üyelerinin gün içindeki kısa uyku vakitlerini otomatik olarak kaydetme ve günlük uyku kalitesini puanlama özelliği yer alıyor. 

Aynı zamanda dinlenmenin de önemine vurgu yapan Oura, vücut sinyallerini okuyarak üyelerinin yorgun, hasta veya stres altında olup olmadıklarını anlayabiliyor. Cihazda dinlenme ve iyileşmeye öncelik vererek günlük hedefleri ayarlayan Dinlenme Modu da bulunuyor. Son olarak meditasyon, uyku, odaklanma, enerji artırma gibi ihtiyaçlar için 50’den fazla yönlendirmeli meditasyon sunarak üyelerinin vücutlarını dengelemelerine yardımcı oluyor.


Bu çok işlevli akıllı yüzük tasarım olarak sıradan bir yüzüğe benzer bir görünüm taşıyor. Titanyum ile üretilen ve 4 ila 6 gram arasında değişen hafifliği ile Oura yüzük, 100 metreye kadar derine kadar suya karşı dayanıklı. Aynı zamanda USB-C kablosu ile hızlı şarj edilebiliyor.