Özel Tasarım Garaj ve Araba 2021 Polestar Tasarım Yarışması’nı Kazandı

05 Aralık 2021

2021 Polestar Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı. Yarışmada doğan fikirler sadece araba tasarımından çok daha fazlasını kapsıyor.

2021 Polestar Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı. Yarışmada doğan fikirler sadece araba tasarımından çok daha fazlasını kapsıyor. Hem profesyonel hem de öğrenci tasarımcıları toplumda olumlu değişime ve yenilikçi düşünceleri sergilemeye davet eden etkinlik, elektrikli arabalar ve bisikletlerden uçaklara, sürücüsüz teslimat araçlarına ve hatta mimariye kadar uzanan projelerle göz doldurdu. Polestar Tasarım Yarışması, yıllık küresel tasarım yarışmasının ikinci edisyonunu oluşturuyor. 'İlerici' düşünce teması ile yarışma, uluslararası yaratıcıları, tasarımın olumlu bir değişim için nasıl teşvik edici bir güç olabileceğini göstermeye teşvik etti. 


Profesyonel kategorinin birincisi, H_UB tasarımıyla Fransa'dan David Vultaggio’da oldu. Vultaggio’nun tasarımı, 21. yüzyıla yönelik yeni bir garaj konsepti içermesinin yanı sıra, bir marka deneyim merkezi ve bir aracı şarj ederken kullanılan alanın bir kombinasyonunu içeriyor.


Tasarım bir arabadan çok daha fazlasını barındırıyor, çünkü Polestar tarzı bir hidrojen deniz uçağına, elektrikli bisiklete ve ayrıca 2020'de duyurulan Polestar ilkesiyle uyum sağlıyor. Bu fikir, otomotiv markalarını yalnızca araç tasarlamaktan ve üretmekten, eksiksiz ürün sunmaya geçişe davet ediyor.