Özgürlüğe Çevrilen Pedallar

21 Temmuz 2017

The Haute Route, rotasını Pyrénées Dağları’na çeviriyor.

“910 km uzunluğundaki The Haute Route Pyrénées katılımcılarını, el değmemiş bir doğa ile çevrili rotanın içinde 19.300 metrelik tırmanış bekliyor.”

Pyrénées Dağları’ndan geçen Col du Tourmalet’ye özgürce pedal çevirmek üzere gelen birkaç bisikletçiye rastlamak oldukça olağan. Ancak yerden 2.115 m yükseklikte bulunan bu dağda 300 bisikletçiyi aynı anda görmek sadece The Haute Route’un organize ettiği Pyrénées yarışı ile mümkün olabilir.

Amatör bisikletçiler için oluşturulan bisiklet rotası ile ister rekabeti hissedin, isterseniz unutulmaz anılar biriktirin, 13-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan bisiklet yarışı, size beklediğinizden fazlasını verecek. Dünyanın en zorlu patikalarında pedal çevirmek üzere her yıl bir araya gelen yüzlerce insan, özellikle Pyrénées yarışını diğerlerinden farklı bir yere koyarak, unutulmaz bir hayat tecrübesi olduğunun altını çiziyor.

910 km uzunluğundaki The Haute Route Pyrénées katılımcılarını, el değmemiş bir doğa ile çevrili rotanın içinde 19.300 metrelik tırmanış bekliyor. 7 farklı rotada 7 gün boyunca bisikletçilerin sınırlarını zorlayacakları bu deneyim, 13 Ağustos’ta Anglet’de başlayıp, 19 Ağustos’ta Tolouse’da sona ererken, bu yıl katılımcılar 2 gecelerini Pau’da, 3 gecelerini ise Bagnères-de-Luchon’da geçirecekler.

The Haute Route, Pyrénées yarışının yanı sıra, Colorado Dağları’ndaki Mavic Rockies ile Fransa Alpleri’ndeki Alpe D’Huez yarışlarının da düzenleyicisi. Siz de pedallarınızı çevirmeden önce nasıl hazırlık yapacağınıza dair bilgi almak istiyorsanız The Haute Route’a buradan ulaşabilirsiniz.