PAD London 2018

07 Ekim 2018

PAD London, Avrupa'daki en iyi galerilerin tasarım, sanat ve zanaat vitrinlerini sergilemek için 12. edisyonu ile Mayfair’deki geleneksel yerini aldı.


"Sanatçı ve heykeltıraş Sasha Sykes'ın eseri bulunmuş malzemelerin şiirsel mobilya parçalarına dahil edilmesinden oluşuyor., Eileen Gray'in bir çalışmasından esinlendiği, bir buçuk yıl boyunca topladığı farklı deniz yosunu türlerini barındıran, bir heykel şeklinde düzenlenmiş 'Gyre' oda bölücüsü, İrlandalı sanatçının deneysel cesaretini doğal çevre üzerinden ortaya koyduğu bir örnek."

Eski ve yeni eserler ile yaratıcılık ve zanaat üzerine geniş bir seçki sunan PAD London’da bu yılın ödül kazananları açıklandı. 18 Davies Street, Ron Arad'ın This Mortal Coil (1993) adlı çelik tasarımı ile En İyi 20. Yüzyıl Tasarım ödülünü alırken, En İyi Çağdaş Tasarım ödülü, Etienne Moyat'ın Arabesque (2017) paneli için Galerie Negropontes'ın ve En İyi Stand ödülü Carpenters Workshop Gallery standlarının oldu. Öne çıkanlardan bazıları için aşağıya devam edin.

Amelie Marei Loellmann | Galerie Gosserez
Çağdaş tasarım, güzel sanatlar ve tiyatro arasındaki kesişim kümesi ile ilgilenen Amelie Marei Loellmann, ürün tasarımı ve deneysel malzeme araştırması arasındaki sınırları bulanıklaştırıyor. Dis-/_ Jointuers projesi, halı içine dokunmuş sert ve yumuşak malzemelerin deneysel bir keşif sunması. Katı madde esneklik kazanırken, ağır olan hafif hale gelir.

Sasha Sykes | Peter Petrou Gallery
Sanatçı ve heykeltıraş Sasha Sykes'ın eseri bulunmuş malzemelerin şiirsel mobilya parçalarına dahil edilmesinden oluşuyor., Eileen Gray'in bir çalışmasından esinlendiği, bir buçuk yıl boyunca topladığı farklı deniz yosunu türlerini barındıran, bir heykel şeklinde düzenlenmiş 'Gyre' oda bölücüsü, İrlandalı sanatçının deneysel cesaretini doğal çevre üzerinden ortaya koyduğu bir örnek.

Ingrid Donat | Carpenters Workshop Gallery
Carpenters Workshop Gallery, bir evin tabandan tavana yeniden üretilmesini sağlayan etkileyici bir kurulum oluşturmak için Ingrid Donat’a tam yetki verdi. En iyi stand ödülünü kazanan stand, son birkaç yıl içerisinde Donat'ın proje için yarattığı yeni mobilyaların yanı sıra, galeriden seçtiği favorilerden esinlenilerek tasarlandı. Kendine özgü art deco tarzı, tribal etkiler ile birleştiren sanatçının imzasını yansıtıyor.

Hervé van der Straeten
Fransız tasarımcının fuara katılımı en heyecanla beklenenlerden bir tanesi. Açılı parçaları her zaman şaşırtmayı başaran Straeten, geometrik şekil ve hacimlerin kombinasyonları hakkında yeni bir bakış açısı sunmakta. Bu yılın en konuşulan işi hiç kuşkusuz, yanardöner şekilleri pembe, yeşil ve sarı tonları ile arkasındaki duvarda erimiş gibi görünen “Borderline” konsolu olacak.

Rowan Mersh | Gallery Fumi
Rowan Mersh, incelikle büyüleyen eserleri ile doğal dünyaya eşsiz bir yaklaşımla, organik materyalleri kullanarak karmaşık geometrik formları yeniden canlandırıyor. Bu yıl Mersh, “Fluens Aeris” duvar parçası (resimdeki) için pirinçle deneyler yaptı ve yaratıcı kapsamını yeni malzeme konseptleri ile genişletti.

Guglielmo Poletti | Rossana Orlandi
İtalyan tasarımcı Guglielmo Poletti'nin dengeli şekilleri, 2016 yılında Design Academy Eindhoven mezuniyeti için sunduğu reçine parça koleksiyonu ile dikkatleri çekti. O günden beri, Milanlı galerist Rossana Orlandi, tasarımcıyla kompozisyonlarını ve fikirlerini daha ileriye taşımak üzere çalıştı. Orlandi, PAD'de ince formları elementlerin dengesi üzerine kurulan masa, lamba ve sandalyeden oluşan set Poletti'nin yeni serisini sundu.

Ana Görsel: Carpenters Workshop Gallery standı.