Paladar: Londra stili Latin Amerika tatları ile buluşuyor

29 Ağustos 2019

Latin Amerika’nın birbirinden farklı ve lezzetli yemeklerini tek bir çatı altında bir araya getiren Londra’daki Paladar davetkar menüsü ile şehrin mutfağına yeni bir tat getiriyor.


Kolombiyalı şef José Rubio-Guevara önderliğindeki Latin Amerika restoranı Paladar şehrin kalbindeki konumu ve sunduğu farklı lezzetler ile Londra sakinlerinin ve yolu Londra’ya düşen gezginlerin kalbini çalmış durumda. Kolombiya, Küba, Peru, Ekvator ve Meksika mutfağının en önemli örneklerini konuklarına sunan Paladar, otantik içerik ve tarifleri Londra’nın zarif tarzı ile harmanlayarak Latin Amerika’yı Birleşik Krallık’ın başkentine taşıyor. 


Paladar’ın menüsünün tamamı glütensiz ürünlerden oluşuyor. Restoran farklı seçenekleri ile hem et severlere hem de vejeteryanlara hitap ediyor. Kolombiya’nın ünlü tavuklu, patatesli ve mısırlı çorbasından Peru’nun meşhur Syrah’sına kadar geniş yemek menüsü ile dikkat çeken restoranın bir diğer öne çıkan özelliği ise hem lokal hem de Güney Amerika’dan farklı notalar sunan şarap listesi. 


Paladar’ı bu kadar meşhur yapan sadece şef Rubio-Guevara’nın yetenekleri değil. İç tasarımı ile de odak noktasındaki mutfağın kültürünü yansıtan restoranın duvarları Irma Pellegrini'nin "Little Wooden People" adını verdiği eserleri ile süslenmiş. Çeşitli dönemlerde farklı sanatçılar ile de işbirliği yapan Paladar, duvarlarını ve boş olan birçok alanını yılın belirli zamanlarında sergi alanı olarak sanatçılara açıyor.