Palmiyeler, Okyanus ve Kreativite: Miami

05 Mayıs 2017

Özellikle son on yılda Miami Design District'in Popülaritesi Arttı

"Gün geçtikçe bünyesine yenilikler katan bölge, the Buckminster Fuller Fly’s Eye Dome gibi açık hava sanat enstalasyonları, lüks dükkanları, restoranları, galerileri, butik otel ve rezidansları ile sınırlarını genişletmeye devam ediyor."

Öncesinde Buena Vista olarak bilinen Design District, 1990’lı yılların sonlarında ev eşyaları satan dükkan ve mobilya showroom’larının bulunduğu bir bölge olarak kısa süre içerisinde mobilya tasarımının merkezi haline gelmiş. Miami’de kültürel etkinlikler ile dünya çapındaki markaları bir araya getiren Design District’in potansiyeli, Miami’de yaşayan girişimci Craig Robins tarafından yaklaşık 15 sene önce keşfedildikten sonra bugünün Miami Design District’inin temelleri atılmış. 2005 yılında uluslararası bir fuar olan Design Miami’nin prömiyerini burada yapması, bölgenin bugünkü hali için altyapı oluşturmuş.

O günden beri lüks tüketim ve birinci sınıf restoranların yanı sıra, sanat ve tasarımın merkezi haline gelen Design District, ziyaretçilerine moda, tasarım, mimari ve yeme-içme alanlarında yenilikçi deneyimler yaşatıyor. Gün geçtikçe bünyesine yenilikler katan bölge, the Buckminster Fuller Fly’s Eye Dome gibi açık hava sanat enstalasyonları, lüks dükkanları, restoranları, galerileri, butik otel ve rezidansları ile sınırlarını genişletmeye devam ediyor.Satış analisti Marshal Cohen’e göre, Güney Florida’da alışveriş yapmak üst gelirliler için gereklilikten ziyade bir spor. Miami’ye üst gelir sınıfından ziyaretler arttıkça, Design District gibi lüks tüketim bölgelerinin gelişmesi kaçınılmaz oluyor. Bünyesine daha çok lüks tüketim ve moda markası katmayı planlayan Miami Design District’te Hermès, Dior, Bulgari, Céline, Cartier, Giorgio Armani, Givenchy, Loewe, Tiffany & Co., Valentino, Tom Ford, Louis Vuitton ve Harry Winston gibi büyük markaların mağazaları bulunuyor. Gelecek sene içerisinde ise içlerinde Christian Louboutin, Gucci, Dolce & Gabbana, Eres ve Warby Parker’ın da bulunduğu 31 lüks marka bölgeye ekleniyor.

Design District’in kültür sanat çatısının altında buluşan the de la Cruz Collection Contemporary Art Space, John Baldessari yerleştirmeleri ve Zaha Hadid gibi sanatçıların yanına Institute of Contemporary Art Miami (ICA) binası da ekleniyor. İspanyol mimarlar Aranguren ve Gallegos tarafından tasarlanan ICA binası karşısında ise dikkat çeken ön cephe tasarımıyla Museum Garage yer alacak.Miami Design District, moda, sanat ve tasarımın yanı sıra, lüks restoranlarıyla ziyaretçilerine iştah açıcı zengin seçenekler de sunuyor. Hızlı ve doyurucu bir kahvaltı için ella’yı, hafif yemek seçenekleriyle Lemoni Café’yi, romantik bir akşam yemeği için Mandolin Aegean Bistro’yu, şarap ve atıştırmalıkları için MC Kitchen’ı ve pizza keyfi yapmak için Harry’s Pizzeria’yı tercih edebilirsiniz.


Haftanın her günü açık olan Design District, Pazartesi ve Cumartesi arası sabah 11’den akşam 8’e kadar, Pazar günleri ise 12’den 6’ya kadar ziyaret edilebilir.