Paris Dijital Moda Haftası Detayları Açıklandı

11 Mayıs 2020

Dünyanın dört bir yanındaki moda haftaları, pandemi sürecinde sadece dijital formatlara geçmeye başlarken, Fransız modasının yönetim organı Fédération de la Haute Couture et de la Mode, 2021 Bahar Erkek Moda Haftası için planını açıkladı.

"Paris’in sadece erkek koleksiyonlarına ve yalnızca video içeriğine odaklanan daha özel bir yapısı olacak."

Dünyanın dört bir yanındaki moda haftaları, pandemi sürecinde sadece dijital formatlara geçmeye başlarken, Fransız modasının yönetim organı Fédération de la Haute Couture et de la Mode, 2021 Bahar Erkek Moda Haftası için planını açıkladı. Dijital moda haftası takviminde Londra Moda Haftası (12-14 Haziran) ve Milano'dan gelen dijital yinelemelerin yanı sıra Moda Haftası’nın (14-17 Temmuz) arasında konumlanan Paris Erkek Moda Haftası, 9-13 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.


Londra ve Milano’nun, hem erkek hem de kadın koleksiyonlarına yer veren  ve çok çeşitli çevrimiçi içerik üretmeye programlanmış dijital haftaların aksine, Paris’in sadece erkek koleksiyonlarına ve yalnızca video içeriğine odaklanan daha özel bir yapısı olacak. Basın açıklamasında yer alan bilgiye göre “ek içerikler, platformun editoryal bölümüne dahil edilecek ve tüm bunlar ana uluslararası medya ağlarında geniş çapta paylaşılacak.” 


Bu nedenle, Paris Erkek Moda Haftası, yeni sanal içerik modları sunmaktan ziyade endüstriye hizmet vermeye ve koleksiyonları sergilemeye daha fazla odaklanacak. Aynı zamanda, platform, Sphere tarafından desteklenen bir sanal showroom da içerecek.


Paris Moda Haftası takviminde yer alan erkek giyim markalarının çoğu hala planlarını oluşturuyor gibi görünüyor.  Büyük moda evlerinin hiçbiri dijital haftaya katılımlarını doğrulamadı, ancak önümüzdeki haftalarda duyuru yapmaları bekleniyor. Bununla birlikte, Londra, Milano ve Paris Moda Haftalarının dijital yansımaları ekranlarda tüketilse bile heyecan verici yeni bir yaz modası bizi bekliyor.