Paris Fashion Week, 2017

13 Mart 2017

Louvre’daki mermer heykellerden, galaktik motiflere modanın ötesine geçen belirsiz formlarla sanatsal bir performansa dönen haftanın ardından...

"Sonbahar koleksiyonu kaotik ve bir o kadar da çarpıcı."

RICK OWENS Sonbahar 2017

Rick Owens’ın sonbahar koleksiyonu kaotik ve bir o kadar da çarpıcı. Kraliyet ve din temalarını işleyen Owens tüller, küpler, rahibeleri andıran şapkalar, ters sweatshirtler ve fazlasıyla uzun kollu gömleklerle tüm karanlık yanını podyuma yansıttı.


COMME DES GARÇONS

Comme des Garçons deforme olmuş, yoğun kıvrımlardan oluşan koleksiyonuyla Paris Moda Haftası’ndaydı. Gümüş folyolar, kâğıt paketlerle heykel formunda sarmalanan kolsuz mankenler, “Geleceğin Silueti”nin ne olacağının ipuçlarını verdi. 


CHANEL

Uzay temasını klasik Chanel kodları ile birleştiren Karl Lagerfeld podyumu astronot kıyafetlerini andıran gümüş kapitoneler, 60’lar esintili çizmeler ve klasik tüvitleri ile doldurdu. Defilenin sonunda bir grup uzay mekiğinin altında toplandı ve roket havalandı.


LOUIS VUITTON

Louis Vuitton karşımıza kürkler, ipek elbiseler ve zincirli deri ögelerle çıkıyor. En dikkat çekici olan ise Louvre müzesindeki mermer heykellerin podyumu taşıdığı nokta..JUNYA WATANABE

Paris Moda Haftası’nda punk esintileri. Junya Watanabe, dikenli saçlardan yola çıkılarak tasarlanan pelerinler, leoparlar, balık ağı çoraplar, zımbalar ve ekoselerle 1975’lerin genç enerjisini podyuma çarpıcı şekilde taşıyor.


BALENCIAGA

Demna Gvasalia, koleksiyonu hazırlarken arabalardan ilham aldığını belirtiyor. Dikiz aynası formunda çantalar, paspas deseninde etekler, deforme edilmiş paltolar ve Gvasalia’nın imzası niteliğindeki stilettolar koleksiyonun en çarpıcı parçalarından. 

ALEXANDER MCQUEEN

Sarah Burton’un İngiltere’nin güneybatısındaki Cornwall bölgesindeki folklorik kültürden esinlenerek yarattığı koleksiyonu dilek ağaçlarını andıran ipler, deriler, asimetrik detaylarla tarihi ve güncel temaları bir araya getiriyor. Orta çağ Pagan alt kültürünü yeniden yorumluyor.