Paris Le Marais’te 5 Restoran

06 Kasım 2018

Eski Paris’in tadına varabileceğiniz Le Marais, Paris’in en görülmesi gereken yerlerinden. Bu hareketli Fransız semtinin mahalle restoranları arasında istediğiniz ne olursa olsun her tarzda bir yer bulmak mümkün.

"Le Marais'te geçmişin küçük ve cana yakın Paris'ini dar sokaklar ve güzel binalar arasında kaybolduğunuzda hissedebilirsiniz. Ve tabii ki en iyi restoranlarda Fransız mutfağı ve şarabın tadına vararak."

Le Marais, ortaçağ Paris'ini hissedebileceğiniz ender noktalardan. Devrimden sonra, bölgenin büyük bir kısmı terk edilmişti. Napolyon ortaya çıkmadan önce Paris’in neye benzediğini Le Marais’ye bakarak görebilirsiniz. Labirent gibi arnavut kaldırımlı sokaklar, Paris'in geri kalanında, Place Concorde gibi devasa caddeler ve devasa meydanlar inşa etmek isteyen Napolyon tarafından yıkıldı, fakat diğer bölgelere kıyasla daha az dokusu değişen Le Marais'te geçmişin küçük ve cana yakın Paris'ini dar sokaklar ve güzel binalar arasında kaybolduğunuzda hissedebilirsiniz. Ve tabii ki en iyi restoranlarda Fransız mutfağı ve şarabın tadına vararak.

Maison Plisson
Maison Plisson, harika bir Fransız restoranı olmasının yanı sıra harika bir yemek dükkanı. Güzel yemeklerinin tadına baktıktan sonra, Fransa'nın dört bir yanından gelen reçeller ve meyve sularına kadar en lezzetli ürünleri evinize götürebilirsiniz.
93 Boulevard Beaumarchais, 75003

L'Ami Louis
Le Marais, ailecek yavaş alışverişin ve kafelerin tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Bu ambiyansı tamamlamak için ise, öğle yemeğinde, geleneksel Fransız yemeklerinin geniş bir seçkisini sunan L'Ami Louis, bir tren vagonunu anımsatan küçük bir iç alana sahip.
32 Rue du Vertbois, 75003

Frenchie
Yarı Parisli yarı New Yorklu bir bistro olan Frenchie'de, Fransız yemekleri New York tarzı ile son derece yaratıcı bir şekilde karıştırılarak sunuluyor.
5 Rue du Nil, 75002 

Les Philosophes
Les Philosophes’de her şey ev yapımı, günlük ve taze olduğu bir bistro. Risk almadan ve çok düşünmeden lezzetli yemeklere ulaşmak istiyorsanız, gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.
28 Rue Vieille du Temple, 75004

Marché des Enfants Rouge
Marché des Enfants Rouge, market alışverişi yapabileceğiniz yarı kapalı bir pazar, ancak aynı zamanda dünyanın dört bir yanından farklı yiyecekleri tadabileceğiniz restoranlara sahip. Japon restoranı ve İtalyan restoranı en dikkat çekenler olmakla birlikte her mutfaktan tatlar bulabilirsiniz.
39 Rue de Bretagne, 75003.