Paris+ par Art Basel 20-23 Ekim’de Gerçekleşiyor

10 Ekim 2022

Paris+ par Art Basel fuarı, Fransa’nın kültür endüstrileri ile köprüler kurmayı amaçlıyor.

Paris+ par Art Basel, Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı olarak bilinen FIAC'ın yerini alarak  açılışını 20-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Grand Palais Ephémère'de gerçekleştiriyor. Paris'teki yeni çağdaş sanat fuarı, yaklaşık otuz farklı ülkeden yüz elli altı uluslararası sanat galerisini ağırlayacak. 


Paris+ par Art Basel ilk yılında, Domaine National du Louvre, Place Vendôme, Musée National Eugène Delacroix ve Chapelle des Petits-Augustins des Beaux-Arts de Paris ve Jardin des Tuileries gibi şehrin en ikonik ortamlarında gerçekleşiyor. 
Paris+ par Art Basel’in Fransa'daki kültür endüstrileri ile köprüler kurarak şehrin her yerine yayılan ve olağanüstü kültürel ekosistemine dayalı bir ana etkinlik olması bekleniyor.


İçerik olarak Paris+ par Art Basel fuarı üç sektörden oluşuyor. “Galeries” bölümünde, modern ve çağdaş sanatta uzmanlaşmış galeriler, tablolar, çizimler, heykeller, enstalasyonlar, fotoğraf, video ve dijital sanat dahil olmak üzere olağanüstü kalitede eserler sergiliyor. “Galeries Émergentes” yani gelişmekte olan galeriler bölümünde ise genç ve yükselişte olan sanatçıların solo sunumları yer alıyor. David Yurman'ın resmi ortağı olduğu “Sites” diğer bir deyişle alanlar sektörü de, Paris şehri genelinde gerçekleşen sanatsal projelere adanıyor. Paris+ par Art Basel'de diğer edisyonlardan farklı olmak üzere ayrıca bir “Magazines” yani dergiler sektörü de yer alacak.