Paris+ par Art Basel Kadrosu Açıklandı

22 Temmuz 2022

Paris+ par Art Basel, otuz ülkeden 156 önde gelen uluslararası galerinin katılımıyla olağanüstü sanat eserlerini bir araya getiriyor.

Paris+ par Art Basel, 19 Ekim’de Önizleme Günü ile başlayarak 20-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Grand Palais Éphémère'de gerçekleşecek. 20. yüzyılın başyapıtlarından son dönemin sanatçılarının kişisel çalışmalarına, sergi Paris'e ve onun kültürel sahnesine sıkı sıkıya bağlı küresel bir platform vadediyor.


Sergi kapsamında, Fransa'dan gelen güçlü galerilere Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey ve Güney Amerika ve Orta Doğu'dan gelen katılımcılar eklenecek.
Paris+ par Art Basel Direktörü Clément Delépine: “Serginin açılış edisyonunda yer alan seçkin kadroyu duyurmaktan gerçekten onur duyuyorum. Galeri listesi, hem ev sahibi şehre hem de güçlü bir küresel duruşa ilişkin özgün bir etki yaratma isteğimizi yansıtıyor.” diyor.
Fuarın ana bölümü; resim, heykel, çizim, yerleştirme, fotoğraf, video ve dijital eserler sunan dünyanın önde gelen 140 galerisine yer verecek. Galerilerdeki katılımcıların tam listesi ise parisplus.artbasel.com/galeries adresinde incelenebilir.