Paris Tasarım Haftası’nda Stefano Pilati Kapsül Koleksiyonu

02 Kasım 2022

Stefano Pilati, Paris Tasarım Haftası’nda Fransız tasarım evi Pinto ile hazırladığı özel kapsül koleksiyonunu tanıttı.

Yves Saint Laurent, Ermenegildo Zegna ve Prada gibi dünyanın en saygın modaevleri ile yaptığı çalışmalar ile tanınan İtalyan tasarımcı Stefano Pilati, benzersiz zevkiyle öne çıkıyor. Şimdi, güçlü tasarım içgüdüsünü ve inanılmaz yeteneğini, ünlü Fransız dekorasyon evi Pinto ve markanın yeni sahibi Fahad Hariri ile yaptığı bir mobilya iş birliğine taşıyor. Ünlü tasarımcı Stefano Pilati, seçkin terzilik stilini yansıtan üç dekoratif parça tasarlayarak yaratıcılığın yeni noktalarını keşfediyor. 

Pilati, origami detaylarına sahip büyük boy kanepe ve heykelsi bronz sandalyeyi içeren kapsül koleksiyonunda, örtme ve katlama yöntemlerini kendi kişisel dekorasyon yaklaşımıyla birleştiriyor. Koleksiyondaki kanepeyi Sicilya'daki terasında rulo hasırdan tasarlayan Pilati, püf noktasının eğrileri ve kıvrımları davetkar, yumuşak ve rastgele bir şekilde tasarlamak olduğunu belirtiyor.
Tasarım evi Pinto’nun Alberto Pinto'nun mirasını sürdürmesine hayran olan Pilati, bu tasarımlarında kendi geçmişinden ilham alıyor. “Tasarımlara yaklaşımım, farkında olmasam da geçmişimi yansıtıyor. Sandalye için önümde bir kumaş parçası vardı ve her zamanki gibi çalışmaya başladım. Bu yüzden süreç tanıdıktı ama orantıları farklıydı. Orijinal bir modelin bronz olarak üretime geçtiğini görmek çok heyecanlıydı. Ortaya çıkan sonuç bir heykeli andırıyor ve tasarımı iç veya dış mekanlarda kullanabilirsiniz.” diyor Pilati.

Bu çok özel üç tasarım, Pinto Paris platformunda satışa sunuluyor.