Part Office’den Venice Beach’e Yeni Dokunuş

25 Ağustos 2022

Los Angeles merkezli tasarım stüdyosu Part Office, yapıların hibrit konut ve ofis alanlarına geniş kapsamlı bir şekilde dönüştürülmesinin bir parçası olarak California sahilindeki iki apartman dairesini yeniledi.

Doğrudan Venice Beach iskelesi üzerinde yer alan Venice Lofts, 12 çalışma biriminden oluşan 4.088 metrekare bir kompleks oluşturmak için yeniden ele alınan bir çift binadan oluşuyor.


Projenin ilk aşaması, LA stüdyosu Cactus Store ile iş birliği içinde iki ünitenin yanı sıra dış ortak alanların, sert ve çevre düzenlemesinin tamamlanmasını içeriyordu. Tamamlanan mekanlar, baştan sona kullanılan meşe, beton, çelik ve kiremitten oluşan kısıtlı bir malzeme paleti ile nötr ve esnek olacak şekilde tasarlandı.
Part Office, "Start-up ​​kültüründeki eğilimlerin, belirli kullanıcılarından veya konumlarından kopuk cesur ve saygısız tasarım hareketlerini desteklediği benzer programların aksine, niyetimiz nostaljik bir kıyı deneyimini yansıtan sakin bir ortam yaratmak." diyerek projeden bahsediyor.


Tasarım kodu ve yapısal gereksinimler, bina zarflarının korunmasını ve birimlerin eşit bir "yaşam" ve "çalışma" alanlarına sahip olması gerektiği anlamına geliyordu. Pandemi sırasında ofis kültüründe yaşanan değişim nedeniyle ekip, birimlere daha az resmi ve daha konutlu bir atmosfer kazandırmayı seçti. Bazı birimlerin yerleşimleri biraz değişse de, hepsi benzer şekilde düzenlenmiş. Alt katlar, mutfak ve banyo gibi ihtiyaçlar ile öncelikle konut kullanımı için tasarlanırken, diğer ayarlanabilir alanlar sıra sıra akordeon kapılarla ayrılıyor.Bohem ve yaratıcı ruhuyla tanınan Venice Beach, tasarım stüdyoları ve mimarlık firmaları gibi küçük işletmelerin faaliyet gösterdiği popüler bir yer olmasına istinaden proje için en doğru lokasyon gibi görünüyor.