Patek Philippe için Yeni Bir Prototip

07 Nisan 2023

Patek Philippe, yaklaşık çeyrek asırdır ilk kez yeni bir model serisini yakında tanıtacak.

Başkan Thierry Stern, yeni model serisinin bu yıl veya gelecek yıl tüm nihai unsurlar yerine getirildikten sonra açıklanmasının beklendiğini söyledi.


Patek Philippe en son 1999 yılında 'Yirmi ~ 4' kadın koleksiyonuyla yeni bir model serisini tanıttı.


Başkan görevlerine ek olarak Patek'teki yeni saatlerin tasarımını denetleyen 52 yaşındaki Stern, ”Yeni bir ürün serisi oluşturmak gerçekten zor" dedi.


Patek’in Nautilus koleksiyonuna olan popülerlik ve talepteki artış son yıllarda çok arttı. Pandemi sırasında fiyatlar ikinci el piyasada benzeri görülmemiş seviyelere yükseldi ve geçen yıl keskin bir şekilde geri çekilirken yine de perakende fiyatlarının çok üzerinde satış yaptı.Şirket, en popüler modeli olan kesin spor saat olan blue dial steel 5711'in üretimine son verdi. Marka daha sonra beyaz altın, biraz daha büyük bir kasaya yerleştirilmiş ve çelik bir Nautilus için yaklaşık 35 bin dolara kıyasla yaklaşık 70 bin dolarlık daha yüksek bir fiyata benzer bir saat olan 5811'i tanıttı.


Stern, daha mütevazı fiyatlı saatlerin hala lüks markanın portföyünün önemli bir bileşeni olmaya devam ettiğini söyledi ve şunları ekledi; ”Sadece milyon dolarlık bir saat yapmamalısınız; sadece çok ama çok zengin insanlarımız yok. Saatler konusunda tutkulu ve bir saate maksimum 30 bin veya 40 bin dolar harcayabilecek insanlarımız var.’’ dedi.