Patricia Urquiola, Michigan'daki Haworth Hotel'i Yeniden Tasarladı

10 Mart 2022

Macatawa Gölü kıyısındaki küçük bir şehirde yer alan Haworth Hotel, İspanyol tasarımcı Patricia Urquiola tarafından yeniden tasarlandı.

Yeni tasarımında Amerikalı Haworth firmasının mobilyalarını Avrupalı markalarla buluşturan otel, Hope College özel okulunun kampüsünde yer alıyor. Misafir deneyimini geliştirmeyi amaçlayan kampüs oteli, başarılı bir tasarım örneğine dönüşürken otele dair her detay titizlikle yeniden tasarlandı.Haworth Hotel'i canlandırmak adına için şirket, Milano'da bir stüdyo işleten İspanyol tasarımcı Patricia Urquiola'ya başvurdu. Urquiola, Haworth için oturma grupları dahil olmak üzere çeşitli ürünler seçerek sıcak, eğlenceli ve sofistike bir ambiyans tasarladı. Tasarımcı, Amerika’daki ilk otel projesi için hem dayanıklı hem de rahat ve özgün bir alan yarattı.

Tesiste 48 konuk odası, birçok toplantı alanı, fitness merkezi ve halka açık bir kafe bulunuyor. Ayrıca otelde, öğrencilere özel bir yemek alanı olarak da kullanılabilen bir balo salonu yer alıyor.


Konuklar, açık renk ahşap zemine ve beyaz duvarlara sahip aydınlık bir lobiye girerken metal ve meşeden yapılmış geniş bir merdiven tarafından karşılanıyor. Merdiven, Urquiola’nın Mutina için tasarladığı geometrik karolu bir podyumdan yükseliyor.

Patricia Urquiola'nın farklı tasarım projeleri arasında Barselona'da aydınlık ve sade bir atmosfere sahip, Maggie Kanser Tedavi Merkezi gibi kamusal alanda fark yaratan tasarımları da bulunuyor.