Paul Newman'ın Daytona'sı rekor fiyata alıcı buldu

21 Aralık 2020

Paul Newman’ın ikonik saati Rolex Daytona, Phillips’in New York’taki ‘Racing Pulse’ açık artırmasını 5,4 milyon dolarlık satış ile zirvede kapattı.

Bu saat, annemin, babamın yarışlara olan tutkusuna karşı olan hoşgörüsünü gösteriyor.

Phillips Auction, RACING PULSE müzayedesinin oldukça etkileyici sonuçlarını açıkladı. Sylvester Stallone’nin özel koleksiyonu kayda değer fiyatlara ulaşırken, Daylight'ta taktığı saat Panerai Luminor 214.200 dolara satıldı, çok özel bir saat gecenin manşeti oldu.

Paul Newman'ın kızı Clea Newman Soderlund tarafından müzayedeye dahil edilen Rolex "Big Red" Daytona, şaşırtıcı bir 5,475,000 dolar teklife alıcı buldu. Bu saat şimdi bir Rolex’e biçilen en yüksek üçüncü en yüksek açık artırma fiyatına sahip.


Saatin son sahibi Paul Newman’ın kızı Clea Newman Soderlund saat ile ilgili şu yorumu yapıyor: “Babam, saati bana verene kadar neredeyse her gün takıyordu. Neredeyse on üç yıldır bir hazinem oldu. Bana göre bu saat, annemin babamın yarışlara olan tutkusuna karşı olan hoşgörüsünü gösteriyor ve vefatına kadar süren aralarındaki kalıcı sevgiyi yansıtıyor."

Saat, Newman’in eşi Joanne Woodward’ın Paul Newman’a 25. yıl dönümü hediyesiydi. Şans tılsımı olarak, Newman’a pistte güvende kalmasını hatırlatmak için, Rolex 6263’ün arka kapağına kazınmış "Yavaş sür. -Joanne" mesajı yer alıyordu.


RACING PULSE, One Drop Foundation'a giden 2,1 milyon dolar ile birlikte 27,6 milyon dolar getirdi. Phillips için bu açık artırma, tahmininin 10 katı olan ve önceki rekorunu iki katına çıkaran bir toplamla sona erdi.