"Peter Pan ve Varolmayan Ülke" Müzikali Zorlu PSM’de

27 Nisan 2022

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılına özel olarak Zorlu PSM iş birliğiyle tiyatro sahnelerine kazandırılan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke”, Nisan ayında prömiyerini yaptı.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılı için özel olarak tasarlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikali, izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. J.M. Barrie’nin ünlü romanı Peter & Wendy’den uyarlanan müzikal, birçok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla tekrar sahneyle buluşturuyor.Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla “Varolmayan Ülke” adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.


Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin, müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy tasarladı. İlk olarak 1904 yılında Londra’daki Duke of York’ta sahneye çıkan kurgusal karakter Peter Pan, Akbank Sanat iş birliğiyle şimdi Zorlu PSM sahnesinde.


“Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikali, Mayıs ve Haziran aylarında da Zorlu PSM sahnesinde olmaya devam edecek. Bilet almak için Zorlu PSM ve Passo web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.