Pharrell ve David Grutman’ın mutlu hissetmeye adanan yeni oteli

06 Mayıs 2021

Ken Fulk tarafından tasarlanan ve Pharrell ile David Grutman’ın girişimi olan The Goodtime Hotel, ziyaretçilerini mutlu hissettirmeye odaklanıyor. 266 odalı butik otel, 8 Nisan günü South Beach lokasyonunda kapılarını resmen açmış oldu.

Ken Fulk tarafından tasarlanan ve Pharrell ile David Grutman’ın girişimi olan The Goodtime Hotel, ziyaretçilerini mutlu hissettirmeye odaklanıyor. 266 odalı butik otel, 8 Nisan günü South Beach lokasyonunda kapılarını resmen açmış oldu. Pharrell’in “Happy” başlıklı 2013 megahiti South Beach’in Washington Bulvarı’ndaki parlak mekanında sürekli arkaplanda çalmıyor olsa da, tasarımının yarattığı hissin uyandırdığı tam olarak bu.
Tasarım tercihleri, Miami'nin iyimser Art Deco etkisinden yararlanırken Florida'nın kitsch enerjisinden kasıtlı olarak yoksun tutulmuş. Dinlendirici renk tercihleriyle, iyi ve mutlu hissettiren hava desteklenmek istenmiş. The Royal Tenenbaums filmini “otelin genel atmosferi için büyük bir ilham” olarak nitelendiren Williams, paylaşılan alanlardan bir tanesinin doğrudan Margot Tenenbaum’dan esinlendiğini ve resmen onun “aklından çıkmış bir kütüphane” olduğunu söylüyor.


Zarif ve eksantrik parçaların toplamı, duşlar, karartma perdeleri ve akıllı depolama içeren hiper-fonksiyonel konuk odaları ve sosyal buluşmalar için tasarlanmış toplanma alanları, gece hayatından ziyade, Goodtime Hotel’in gündüz programına özel ilgi gösterilen “gündüz hayatı” trendinin bir örneği olduğu söylenebilir.