Phoebe Philo modaya geri dönüyor

22 Şubat 2020

Fransız modaevi Céline’den ayrıldığından beri moda dünyasından uzak duran İngiliz tasarımcının yeni markası ile hızlı bir geri dönüşe hazırlandığı konuşuluyor.


2008 yılında Céline’in kreatif direktörlüğü koltuğuna oturan ve 2017 yılında kariyerinde yeni bir döneme başlamak istediği için Fransız modaevinden ayrılan Phoebe Philo’nun kendi yaratacağı yeni bir marka ile modaya geri dönmeyi planladığı konuşuluyor.

Céline’de yarattığı minimal ama çarpıcı çizgisi ile üç yıl sonra bile hala moda severlerin vintage dükkanlarda tasarımlarını aradığı Philo’dan sevindirici haber geçtiğimiz haftalarda geldi. Tasarımcının kendisinden hala bir açıklama olmasa da moda çevreleri Philo’nun harıl harıl yeni bir koleksiyon üzerinde çalıştığını ve en kısa sürede koleksiyonu ve yeni markasını tanıtacağını öne sürüyorlar. Kulislerden gelen bilgilere gör Philo’nun üst segment yeni markası aynı zamanda doğa dostu ve sürdürebilir olacak.

Moda ve tasarımcılık kariyerine Londra’daki prestijli moda okulu Central Saint Martins’de başlayan Philo, Stella McCartney ile birlikte Chloé’de birlikte göre aldı. Céline’de adım atmadan çok önceleri kendi estetik algısını oluşturan ve minimal tasarımları ile her kadının rüyalarındaki gardırobu yaratmayı başaran Philo, 10 yıl çalıştığı Fransız modaevi Céline’den ayrıldığında moda dünyasında büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Modaya dönüşünün dedikodusunun bile büyük bir heyecana yol açtığı Philo’nun yeni tasarımları tüm moda severler tarafından dört gözle beklenilmeye başlandı bile.