Photo London 2024’te “Türk Galeriler Odakta”

16 Mayıs 2024

Dünya sanat takviminin vazgeçilmezlerinden Photo London 9. edisyonuyla 16-19 Mayıs tarihleri arasında Somerset House’de ziyaretçilerle buluşuyor.

Dünya sanat takviminin vazgeçilmezlerinden biri haline gelen uluslararası fotoğraf fuarı Photo London, 9. edisyonuyla Somerset House’nin kapılarını 44 farklı ülkeden gelen 100 galeri için aralıyor.
Bu sene “Master of Photography” ünvanına layık görülen Fransız fotoğrafçı Valérie Belin ile birlikte Türk galeriler de fuarın odağında. Fuarın bu seneki katılımcı listesinde Galeri Nev (Istanbul & Ankara), Galerist, Martch Art Project, Versus Art Project, Vision Art Platform ve Sanatorium gibi Türk sanat galerilerini de görmek mümkün. 
Türkiye’deki fotoğrafçılığın dün ve bugününü Photo London Magazine’nin “Photography from Türkiye” özel edisyonunda ele alan fuar direktörü Kamiar Maleki, fuarın her geçen sene büyümekte olan dinamik çeşitliliğinden ve kurulan yeni köprülerden büyük bir heyecan duyduğunu da ayrıca belirtiyor.16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda, katılımcı galeri ve sanatçılar dışında fotoğraf tarihi ve teknikleri hakkında birçok panel ve atölye de ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor. 


Fotoğraflar: Photo London