Pirelli Calendar 2019

31 Temmuz 2018

Her yıl güçlü kadınları bir araya getiren Pirelli Takvimi'ni bu yıl Albert Watson fotoğraflıyor ve bu çekim için 4 ayrı senaryo kurguluyor. Ortak noktaları, geleceğe umutla bakan, tutkulu kadınlar olmaları.

"Süper model Gigi Hadid’i zengin ve başarılı olmasına rağmen kişisel hayatında mutsuz bir kadın olarak görüyoruz. Ona bu karede eşlik eden yakın dostu Alexander Wang, bir Pirelli takviminde modellik yapan ilk Asyalı erkek."

Albert Wilson’ın Pirelli Takvimi için çektiği fotoğrafların odağında bu yıl, görmeye alışık olduğumuzun dışında birçok farklı isim de var. Miami ve New York'ta çekilen takvimin bu yılki kadrosunda Gigi Hadid, Laetita Casta, Julia Garner, Astrid Eika ve moda tasarımcısı Alexander Wang gibi isimler yer alıyor. Aşk ve ilişkiler üzerine dört ayrı senaryonun birinde bir ressamla bir dansçının aşkını, ikincide iki dansçının aşkını, üçüncü senaryoda bir fotoğrafçı kadınla bir erkek arkadaşını, dördüncü senaryoda ise psikiyatristiyle dost olan hastasını yansıtıyor. Tüm bu birbirinden farklı kadınların ortak bir özelliği var; o da geleceğe umutla bakan, tutkulu kadınlar olmaları.


Takvim sayfalarında bu kadınların hayalleri peşinden koşarken sergiledikleri duygusal güç, tecrübe ettikleri zafer ve yenilgiler ve her değişimle nasıl yüzleştikleri anlatılıyor. 2019 Pirelli Takvimi'nin ilk gününde yer alan Misty Copeland, kendi gibi dansçı olan Calvin Royal III ile beraber küçük evlerinde büyük bir yıldız olmayı hayal ederken yer alıyor. Takvimin ikinci gününde bir ressamı canlandıran Laetitia Casta, dansçı erkek arkadaşı rolündeki Sergei Polunin ile beraber geleceğini hayal ederken resmediliyor.Bu yıl 46’ıncısı hazırlanan takvimin çekimleri nisan ayında New York ve Miami’de gerçekleşti ve çekimler 10 gün sürdü. Takvimin üçüncü günündeki karede botanik fotoğrafçı rolündeki Julia Garner’a bir modeli canlandıran Astrid Eika eşlik ediyor. Julia nadir bitkileri çekse de hayali tanınmış bir portre fotoğrafçısı olmak. Dördüncü günde ise ünlü süper model Gigi Hadid’i zengin ve başarılı olmasına rağmen kişisel hayatında mutsuz bir kadın olarak görüyoruz. Ona bu karede eşlik eden Alexander Wang ise yanında huzur bulduğu, en iyi arkadaşı rolünde görülüyor.