PIRELLI Takvim Efsanesi Peter Lindbergh'ün Objektifinde

18 Ekim 2016

Artık ikonlaşan Pirelli takvimi için 2017'de üçüncü kez Lindbergh heyecanı yaşanıyor.

"Başka bir güzelliğin, başka br gerçekliğin de mümkün olduğunu hatırlatmak gerektiğine inanıyorum"

2017 Pirelli Takvimi büyüleyici dünyasını Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh'ün objektifinden yarattı ve Lindbergh böylelikle Pirelli Takvimi’nde üçüncü kez yer alan ilk fotoğrafçı oldu. Hassasiyet ve duygusallık üzerine bir takvim yaratmak üzere yola çıktıklarına dikkat çeken Peter Lindbergh karşısında modeller ruhuna kadar soyunuyor, ve böylelikle aslında olduklarından çok daha çıplak duruyorlar. Lindbergh bu takvimde işte bu yüzden ‘Duygusal’ başlığını seçtiklerini belirtti. "Kadınların her mecrada gençliğin ve mükemmelliğin elçileri olarak temsil edildikleri bir dönemde  herkese  ticari ya da başka amaçlar için manipüle edilmemiş başka bir güzelliğin, başka br gerçekliğin de mümkün olduğunu hatırlatmak gerektiğine inanıyorum" diyen sanatçı bireysellikten söz eden, kendi olmaya cesaret edebilen bir güzellik anlayışına dikkat çekmek istiyor. Mükemmel vücutlardansa, kendini yüklenen rolleri olmaksızın sunabilen ruhları gördüğümüz Pirelli 2017 takvimi markanın en tarihsel takvimlerinden biri olacak.
Peki bu sene takvimde kimler yer alacak? İşte isimler: Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright ve Zhang Ziyi gibi isimlerin yanı sıra Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGIMO) Siyaset Teorisi Proseförü Anastasia Ignatova.
Çekimler Pirelli Grubu’nun en ileri teknolojili fabrikası olan Settimo Torinese’deki Pirelli sanayi merkezinde gerçekleşti. Takvimin yeni sayısına özel tüm içerikler, Pirelli Takvimi’ne özel olarak hazırlanan web sitesi pirellicalendar.com’da yer alıyor. Sahne arkasında olanlar, 2017 Pirelli Takvimi’nin çekimleri, hikayeleri ve kahramanları ile ilgili tüm detaylara siteden ulaşılabiliyor.