Pırlantaya neon dokunuş

17 Ağustos 2019

Pırlanta ve elmaslarla süslü değerli takılar canlı ve neon renkler ile eğlenceli tasarımlara dönüşüyor.


Moda her gün değişiyor. Takı tasarımcıları da değişen ve hatta gençleşen modaya ayak uyduruyor. Klasik beyaz altın ve pırlanta kombinasyonu yeni tasarımlar ile bu sene yerini canlı ve neon renklerle hareketlendirilmiş, eğlenceli koleksiyonlara bırakıyor.Bu cesur akıma ilk katılan şaşırtıcı tasarımları ile tanınan Solange Azagury-Partridge oldu. En son koleksiyonunda beyaz ve sarı altını pırlantalar ile birlikte kullanan Partidge tasarımda kullandığı neon pembe parçalar ile koleksiyona eğlenceli bir hava katıyor. 


Melissa Kaye’de bu sezon tasarımlarında neon renkleri kullanan tasarımcılardan. Lola adını verdi pırlantalarla süslü yüzük koleksiyonunda Kaye kullandığı neon pembe, sarı ve turuncu renkteki mineler ile retro ve fütüristtik tasarımı bir arada kullanıyor. New York merkezli mücevher satıcısı Sorellina’nın kurucu ortaklarından Nicole Carosella’da rodyum kaplama tasarımlarında pembe ve mint yeşilinin en canlı tonlarını kullanarak tasarladığı küpeler ile bu eğlenceli tasarım akımına katılıyor.


150 yıldan uzun bir süredir mücevher tasarımı ile uğraşan Boghossian Ailesi geleneksel tasarımlarıyla öne çıksa da zamana ve trendlere ayak uydurabilen nadir mücevher tasarımcılarından. Söz konusu canlı renkler olunca da baguette kesimi pırlanta yüzük tasarımlarına yaptıkları mavi mine dokunuşu ile geleneksel ile çağdaşı birleştirmeyi başarıyorlar. Zümrüt, yakut ve safirlerin bir arada kullanıldığı Boghossian tasarımları ise “ciddi bir parça mücevheri beklenmedik ve eğlenceli” kılıyor.