Plaj giyiminin sanatsal yorumu

06 Mayıs 2021

Artistik Direktör Kim Jones’un sanatçı Kenny Scharf ile Dior Erkek Sonbahar 2021 Koleksiyonu için yaptığı iş birliği, plaj giyimine adanan kapsül koleksiyon ile genişledi.

Pop kültür ve bilim kurgu füzyonunun plaj koleksiyonu yorumu, seçili Dior mağazalarında keşfedilmek için hazır bekliyor.

Dior Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü Kim Jones’un sanatçı Kenny Scharf ile Sonbahar 2021 Koleksiyonu için yaptığı iş birliği, plaj giyimine adanan kapsül koleksiyon ile genişledi. Pop kültür ve bilim kurgu füzyonunun plaj koleksiyonu yorumu, seçili Dior mağazalarında keşfedilmek için hazır bekliyor.
Koleksiyonda retro esintilerin öne çıktığı mikro gardıroptaki ana parçalarda tişörtler, polo yaka gömlekler, şortlar ve bornozlar göze çarpıyor. Ton sür ton kullanılan Dior Oblique motifi, havlu kumaşlarla ve çift ton efektli transparan parçalarla flört ederken, Kenny Scharf’ın “Viva Mare Viva Mar” isimli tablosundan yola çıkılarak tasarlanan bandanayla tamamlanıyor.
Scharf’ın 2011 tarihli psikedelik tablosu, pop renklerde resmedilen su altı canlıları ile, bu bandananın yanında koleksiyondaki ipek gömleğe ve mayoya da ilham kaynağı sağlıyor. Serideki aksesuarlar, Dior Oblique desenli denizci çantası, yeni beyaz renkli Atlas sandaletler ve çelik matara gibi ürünlerle çeşitleniyor.