Plastique Fantastique'ten salgınla mücadeleye yardımcı olacak mobil koruyucu alan

28 Nisan 2020

Plastique Fantastique, doktorların hastaları güvenli bir şekilde tedavi edebileceği mobil bir kişisel koruyucu alan yarattı.

COVID-19'a karşı savaşırken, ön saflarda çalışan doktorlar maskeler ve koruyucu giysiler yetersiz kaldığında enfeksiyona maruz kalabilir. Mesafelerin hayat kurtardığı bu dönemde Plastique Fantastique, doktorların hastaları güvenli bir şekilde tedavi edebileceği mobil bir kişisel koruyucu alan yarattı.


Baloncuk benzeri tasarım pozitif bir hava basıncına sahip, bu da havanın sadece kişisel alandan sürekli aktığı anlamına geliyor. Potansiyel olarak kontamine havanın içeri girmesine izin vermeyen tasarım, açık havaya veya başka dekontamine edilmiş bir alana yerleştirilebilen bir ventilatör, plastik kabarcık benzeri tasarıma temiz hava sağlıyor.

plastique fantastique creates a mobile bubble-like space to protect COVID-19 doctors

Doktor bu mobil kişisel koruyucu alana adım atarken, önce bir hava kilidi bölmesine girer. Bu hava kilidi, sağlık görevlisinin dezenfeksiyon prosedürlerini gerçekleştirmesini sağlamak için hava basıncını yüksek tutar.

plastique fantastique creates a mobile bubble-like space to protect COVID-19 doctors

Bu 4 x 8 metrelik alan, içinde ihtiyaç duydukları tüm tıbbi ekipmanı içeren bir ofis görevi görür ve hastayı muayene etmek için PPS'nin yüzeyine tutturulmuş bir kol eldiveni içerir. Şeffaf formu, doktor ve hastanın ince ama güvenli bir bariyer yoluyla etkileşime girmesini sağlar. Vardiyadan sonra, bakım ünitesi doktorun dinlenebileceği ve iyileşebileceği rahatlatıcı bir alana dönüştürülebilir.