Porsche’ın Yeni Süper Spor Otomobili Tamamen Elektrikli Olabilir.

01 Nisan 2019

Porsche CEO’su Oliver Blume’a göre bir sonraki süper spor araç tamamen elektrikli olabilir.

Porsche CEO’su Oliver Blume’a göre bir sonraki süper spor araç tamamen elektrikli olabilir. TG.com ; ¨ Bu marka çok köklü bir geçmişe sahip ve gelecekteki yerimizi yeni Cayenne Coupe modeli ile daha da sağlamlaştırarak yolumuza devam ediyoruz¨. “Piyasadaki en iyi, en yüksek performanslı araç olmak zorunda… şu anda bu otomobil için bir konseptimiz yok. Ama saf elektrikli bir araba olabilir mi? Evet neden olmasın."
 

Porsche, katı haldeki batarya teknolojisi ile hücrelerin enerji yoğunluğu arasındaki denge sağlanırsa, yeni nesil Cayenne'yi safkan elektrikli bir otomobil olarak tasarlamayı düşünüyor. “Motor tarafına, yüksek performanslı, benzinli motorlar takılabilir . Gelecekteki  10 yıl için halihazırda iyi bir teknolojik donanıma sahip olduğumuzu düşünüyoruz ”diyor Blume. “Bazı ülkeler elektrikli araç isterken, diğerleri istemiyor çünkü henüz bu teknolojiyi destekleyecek altyapıya sahip değiller. Rusya'da, benzinli otomobillere rağbet varken, Çin'de talep elektriklilerden yana. ”

 Blume, Cayenne modeli ile özellikle genç kitlelerin dikkatlerini çektiklerini söylüyor. Bu arada Porsche, Çin'de Didi ve ABD'de Uber gibi programlar üzerinden deneme sürüşü yapmaya başladı. Blume ayrıca, geçen yıl 256.000 otomobil satmasına rağmen, Porsche'nin hacim odaklı bir büyümeden ziyade müşteri odaklı bir büyümeyi tercih ettiğini belirtiyor.
“Çok fazla fikrimiz var,” diyor Blume, “yılda beş kez özel yapım otomobiller tasarlamak bizim için zor değil çünkü Porsche müşterilerinin bu ayrıcalıkları ve lüksü sevdiğini biliyoruz¨.