Positano’nun Muhteşem Atmosferinde Le Sirenuse Hotel

18 Mayıs 2022

Renkli Positano merkezinin hemen dışındaki yüksek uçurum kenarında konumlanan Le Sirenuse, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Pencereleri renkli köy evlerinin ve Santa Maria Assunta'nın ilham veren kubbesinin eşsiz manzarasına açılan Le Sirenuse, Capri, Sorrento ve Amalfi'ye bir feribot uzaklıkta harika Positano kasabasında yer alıyor.


1953'te John Steinbeck’in, Sirenuse'u “birinci sınıf otele dönüştürülmüş eski bir müstakil ev” olarak tanımlamış ve bugün Le Sirenuse hala aynı ruhu korumaya devam ediyor. Beyaz ve kırmızı süslemeleriyle dikkat çeken eski villa, bir zamanlar aristokrat Sersale ailesinin özel sahil konutuydu.


Yıllar içerisinde müze kalitesinde antikalar ve tablolarla bir sanat merkezine dönüşürken aynı zamanda sahip olduğu ayrıcalıklı misafirperverlik anlayışıyla unutulmaz deneyimlerin buluşma noktası haline geldi.


amimi bir ortamda iyi bir yemek, Güney İtalya'da çok önemli bir konudur. La Sirenuse da bu anlayış üzerine şekillenerek misafirlerine yasemin kokuları arasında lezzetli öğle yemeklerinden günbatımının hafif bir meltemle buluştuğu saatlerde eşsiz Akdeniz menülerine, unutulmayacak anılar vadediyor.