Prada 2020 Resort defilesi New York'ta sunuldu

13 Mayıs 2019

Alexander Fury, New York’ta düzenlenen Prada Resort 2020 gösterisinde Miuccia Prada’nın protesto olarak sadeliği kullandığını söyledi.

İsyan olarak ¨basitlik¨. Dün akşam New York'ta düzenlenen Prada’s Resort 2020 şovunun arkasındaki büyük fikir buydu. Miuccia Prada, “Her şey çok karmaşık ve düzensiz,” dedi ve asıl amacının sadeliğe geri dönmek olduğunu söyledi.

 

Ve bu mevsim defilenin yapılacağı bu ev, gerçekten sade bir şekilde yeniden yapılandırıldı, Bu koleksiyonda olan kıyafetler, sade ve samimiydi. Yine de çok pembe değillerdi. Solgun maviler ve siyahların yanı sıra, baskın bej renkleri de koleksiyonda hakimdi.  

Desenler ve ince çizgiler, duvar kağıtlarının ve ev tekstili ürünlerinin dikkat çeken mikro-çiçekleriyle sınırlıydı ancak yine de karikatürize sade ve çizgili eşarplar da vardı. Ve bunların siluetleri kesinlikle basitti. Onun için klasisizm ve sadelik, modern kültürün ezici yönlerine karşı bir protesto oldu. Bayan Prada, “Siyasi olarak, dünyada olanlara karşı çok hassasım” dedi. “Beni etkiliyor.” Ayrıca benim tasarım yasalarımı da etkiliyor. Bazen bir tasarımcı olarak etkilemek için memnun etmek zorundasınız” diyor.

 

Defile, 80'lerin günümüz dünyasıyla fazlaca harmanlandığı bir yaklaşımla sona erdi ancak defileden olan görseller şimdi W dergisinin sayfalarından ziyade Instagram yoluyla daha da hızlı bir şekilde yayıldı. Olağanüstü sıradan kıyafetlerin tasarımcısı, “Bu benim küçük protestolarım” dedi.