Prada'dan Sürdürülebilir Mücevher Koleksiyonu

26 Ekim 2022

Altın halkaların ve klasik kalp motifinin öne çıktığı Prada’nın yeni mücevher koleksiyonu, sürdürülebilir tasarım şıklığına yeni bir yorum getiriyor.

Sürdürülebilir tasarım, ilk tasarım mücevher koleksiyonunu yaratan Prada'nın ellerinde şık bir dönüşüm yaşıyor. Sertifikalı ve geri dönüştürülmüş altından küpeler, kolyeler ve bileziklerden oluşan “Eternal Gold” koleksiyonu, Prada'nın tasarım kodlarını yansıtıyor. Üçgen toka, zincir halka ve yılan formlu bilezikler ana öğe olarak tasarımın her noktasında dikkat çekiyor. Tasarımlar, nitelikli kaynaklardan elde edilmesinin yanı sıra endüstriyel altın ve diğer değerli taşları da içeriyor.

Yaklaşık 50 parçadan oluşan klasik formların dikkat çektiği sürdürülebilir koleksiyon, mücevher geleneğine yeni bir bakış sunuyor. Koleksiyonda dalgalı altın halka şekiller bileziklere kıvrımlı bir duygusallık getirirken, gerdanlık olarak karşımıza çıkan kalp motifinin tanıdık biçimi 1990'ların nostaljisini selamlıyor.


Özenle bir araya getirilen tasarımların kökeni, kaynağı ve üretim geçmişi, Responsible Jewellery Council tarafından doğrulanan bir platform üzerinden şeffaf şekilde takip edilebiliyor. Özel Prada parçalarını sürdürülebilirlik bilinciyle buluşturan “Eternal Gold” koleksiyonu, ikonik modaevi için önemli bir başlangıca işaret ediyor.