Prenses Diana’nın Geçmişine Yolculuk

04 Ağustos 2017

Aramızdan ayrılışının 20. yıldönümünde Leydi D.’nin kişisel eşyaları Buckingham Sarayı’nda sergileniyor.

"1997’deki ölümüne kadar arkadaşları ve ailesinden gelen değerli mektupları sakladığı West Heat School’daki yatılı yıllarından kalma “D Spencer” yazılı ahşap kutu, diğer eşyaların arasında dikkat çekiyor."

Her yaz kapılarını halka açan Buckingham Sarayı, aramızdan ayrılışının 20. yıldönümünde Prenses Diana’nın kişisel eşyalarını Müzik Odası’nda sergiliyor. Oğulları Prens William ve Prens Harry tarafından seçilen koleksiyonun dikkat çeken parçaları arasında Galler Prensesi’nin Kensington Sarayı’ndaki oturma odasında kullandığı çalışma masası da yer alıyor.

Kaynak: Carl Court

Sergi için özel olarak düzenlenen masanın üzerinde Diana’nın favori eşyalarının yanı sıra, oğullarıyla birlikte çektirdiği aile fotoğrafları, içinde kabartmalı zarf ve kağıtların bulunduğu mavi mektupluk ile prensesin 1985 yılında Amerika’ya yaptığı ziyaret sırasında Başkan Reagan’ın hediye ettiği gümüş takvim da yer alıyor.

Kaynak: Tolga Akmen

Müzik ve dansa özel bir ilgisi olan Diana’nın Lionel Richie, Elton John ve George Michael gibi şarkıcılardan oluşan favori kaset koleksiyonu ile Kensington Sarayı’ndaki oturma odasının kapısında asılı olan bale ayakkabıları, prensesin bu tutkusunu vurgularken, çocukluğundan kalma daktilosu ile okul çantası ise tam anlamıyla ziyaretçilerini geçmişe götürüyor. Ayırca 1997’deki ölümüne kadar arkadaşları ve ailesinden gelen değerli mektupları sakladığı West Heat School’daki yatılı yıllarından kalma “D Spencer” yazılı ahşap kutu, diğer eşyaların arasında dikkat çekiyor.

Kaynak: Tolga Akmen

Kaynak: Carl Court    

22 Temmuz tarihindeki Buckingham Sarayı’nın yaz açılışına rastlayan sergi, 1 Ekim’e kadar kapılarını ziyaretçilerine açık tutacak.