Rafine Deneyimlerin Buluşma Noktası: Can Bordoy Grand House Mallorca

01 Nisan 2019

İnci beyazı kumsalları ve çivit mavisi deniziyle ikonik tatil bölgelerinden biri ; Palma de Mallorco

İnci beyazı kumsalları ve çivit mavisi deniziyle ikonik tatil bölgelerinden biri olan Palma de Mallorca’ya gitmek için artık bir nedenimiz daha var. Şehrin bohem bölgesi La Lonja’da yer alan Can Bordoy Grand House& Garden Butik Otel; şimdiden bölgenin gözdeleri arasına girdi bile. 

Tarihi freskler ve ahşap kirişler ile restore edilmiş bir ortaçağ malikanesinde yer alan otelin , iç tasarımında sıkça ArtDeco öğeler kullanılmış. Her odası birbirinden farklı dekore edilmiş suitlerin hepsinde jakuzi ve şömine bulunuyor. Misafirlerin favorisi ise; içinde kendine ait barı ve koktelyl seti bulunan Grand Suite. Pastel renklerin, Akdeniz’in ufuk çizgisiyle buluştuğu oda, alışılmış suite kavramını baştan tanımlayacak iddiada.

Modern bir tasarım anlayışıyla dizayn edilen butik otelin SPA’sı ve teras barı ise adeta bir film seti. Kullanılan kumaşlar, koleksiyon objeler ve mimari detaylar büyük bir prodüksüyonun önceden düşünülmüş hazırlıkları gibi. Otelin en çok konuşulan alanı ise hiç şüphesiz bahçesi. ‘Secret Garden’ adını verdikleri bahçe adına yakışır nitelikte romantik bir sığınak gibi. Asırlık zeytin ağaçları ve begonvil çiçekleriyle bezeli bu tatlı karmaşa aslında kusursuz bir bütünlük sunuyor ve kendinizi zamanın çok ötesinde hissettiriyor. 

Su sesinin arka planda çalan mandolin notalarına karıştığı bir havuzun da yer aldığı, 70’ten fazla endemik bitki türüne ev sahipliği yapan bahçe sadece otelin değil,  aynı zamanda şehrin de en geniş yeşil alanlarından. Günün her saati Akdeniz güneşinin gizli ama çarpıcı detayları aydınlattığı otelin dış cephesindeki ahşap bloklar güneş ışığını optimize etmek için özel olarak tasarlanmış. 


Kısacası ‘’düşünülmüşlük’’ kavramı bu butik otelde adeta bir standart. Tüm bunların yanında her gün denizden taze çıkan mavi yengeçler, ıstakozlu paellla’lar ve mixologistlerin hazırladığı akşam üstü kokteylleri sizi konaklamanız esnasında şımartacak ritüellerden sadece birkaçı…theluxuryeditor.com