Ralph Lauren İlkbahar 2023 Koleksiyonu

02 Kasım 2022

Ağırbaşlı ve genç bir ruh hali arasındaki dengeyi kurarak farklı stilleri yansıtan Ralph Lauren İlkbahar 2023 koleksiyonu Kaliforniya’da görücüye çıktı.

Güney Kaliforniya’da ilk kez defile yapan Ralph Lauren, Los Angeles'ın kuzeydoğusunda bulunan müze ve botanik bahçesi Huntington Kütüphanesi’ni defilenin mekanı olarak seçti.


"Kaliforniya, engebeli kıyıları ve kırmızı halıları ile her zaman rüyalar ve çelişkilerin toprağı olmuştur. İlk kez burada yaşama hayalime hayat veriyorum ve dünyalarımı her zaman inandığım bir yaşam tarzını kutlayan kum ve cazibe, enerji ve ilham karışımı bir deneyim ile paylaşıyorum.” diyor Lauren.
2023 İlkbahar koleksiyonu defilesi, büyük boy bir kovboy şapkası, Batı esintili bir kemer ve antika tarzı mücevherlerle giyilen buğday renginde zarif bir takım elbiseyle başlıyor. Bunu kovboy çizmelerinin üzerinde uçuşan çiçek desenli çapraz kesim kır elbiseleri izliyor. Püsküllü örgüler ise büyük beden hırka veya etek haline gelerek sunuluyor. Erkekler ise Steinbeck'in Gazap Üzümleri'nin ağırbaşlılığını çağrıştıran koyu renk kot takım elbise ile defileye çıkıyor.


Defile farklı ruh halleri arasında hareketlilik gösteriyor. Beyaz düğmeli üstlerle giyilen pileli pantolonlar, boyna bağlanan kolej stili kazaklar, kahverengi balıkçı yaka ile eşleştirilmiş tenis şortları, parıldayan altın safari takım elbiselerden yeni jenerasyona özgü bir tarz ile daha eklektik, genç bir ritme geçiliyor.