Ralph Lauren’dan ‘Friends’ özel koleksiyonu

27 Eylül 2019

25 yıl önce yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada fenomen olan Amerikan televizyon dizisi Friends, Ralph Lauren’ın kapsül koleksiyonu ile geri dönüyor.


Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow ve Matt LeBlanc’in başrollerini paylaştığı ikonik televizyon dizisi Friends’in 25. yıldönümüne özel bir koleksiyon hazırlayan Ralph Lauren, 90’ların modasını günümüze taşıyor.Dizide Aniston’ın canlandırdığı Rachel Green 90’ların moda ikonuna dönüşmüştü. Halihazırda moda ile oldukça içli dışlı olan Rachel karakteri önce Bloomingdale’s'de moda sektöründeki ilk önemli işini kapıyor, ardından da Ralph Lauren’in New York ofisinde çalışmaya başlıyordu. Ralph Lauren’in kendisi de dizinin birkaç bölümünde konuk oyuncu olarak boy göstermişti.  İşte 90’larda ve 2000’lerin başında stil sahibi kadının yansıması haline gelen Rachel’dan ilhamla karakterin ofis gardırobunu güncelleyen Ralph Lauren, koleksiyonun ismini de “Wear to Work” olarak duyurdu.

Deri pantolonların, mini ve midi eteklerin, polo yaka trikoların, ceketlerin, çizgili ve yünlü elbiseler ile leopar desenli parçaların yer aldığı koleksiyon hem dizinin fanlarının hem de moda severlerin oldukça beğenisini kazandı.


Ayrıca koleksiyon diziye atfen Bloomingdale’s’de satışa çıkıyor. Dizinin 25. yılı için özel bir alışveriş deneyimi planlayan Ralph Lauren, mağazada küçük bir Friends seti kuruyor. 27 Eylül’den itibaren, Bloomingdale’s’in 59. Sokak’taki New York ana mağazasında Rachel'ın Ralph Lauren gardırobundan alışveriş yapabilir, Central Perk'ten ücretsiz bir fincan kahve alabilir ve Rachel'ın ofisinin yeniden yaratıldığı mağazanın üçüncü katını ziyaret edebilirsiniz.