Ramdane Touhami ile Buly 1803'ün Yeni Tasarımı Üzerine

06 Aralık 2021

Kreatif Direktör Ramdane Touhami, tarihi marka Officine Universelle Buly 1803'ü yeniden tasarlamasının ardındaki hikayeyi paylaşıyor.

Ramdane Touhami, günümüzde güzellik endüstrisinde çalışan en yenilikçi tasarımcılardan biri. 2014 yılında partneri Victoire de Taillac ile birlikte yeniden piyasaya sürdüğü Officine Universelle Buly 1803'ün estetik kimliğini tasarlamadan önce Cire Trudon'un yeniden markalaşmasına öncülük eden bir isim.


Touhami ve Taillac'ın rehberliğinde 19. yüzyıl eczanesi, dünyanın dört bir yanından gelen göz kamaştırıcı ürünler içeriyor. Nasırları gidermek için kullanılan Sicilya volkanik taşı, Japonya'nın en eski porselen üreticisinden değerli parfüm şişeleri, bronzluğu korumak için Brezilya Tucuma tohum yağı ve daha fazlası, sunulan ürünler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Louvre ile iş birliğini içeren bir koku yelpazesi de bulunuyor.Buly 1803'ün mağazalarının her biri benzersiz bir tasarıma sahip ve bulunduğu şehrin estetik mirasını yansıtıyor. Touhami için bu düşünce, başarılı bir perakende imparatorluğu yaratmanın önemli bir unsuru. Touhami sloganını şu şekilde açıklıyor: “Bir ayağımız gelecekte, diğeri ise geçmişte. Doğru dengeyi aramalısınız. Kopyalamak ve yapıştırmak asla ilgi çekmez. Markanın farklı zamanlardan, farklı dönemlerden geçtiği izlenimini vermelisiniz.”