Reebok ile Dior İş birliği Hazırlığında

04 Ocak 2023

Adım adım geri dönen Reebok, Eames ve Maison Margiela'dan sonra şimdi de Dior ile işbirliği yapıyor.

Yaklaşık 20 yıldır varlığını sessiz sedasız, biraz gölgeli biçimde sürdüren Boston merkezli spor giyim markası Reebok, adım adım geri dönüyor. Bir buçuk sene önce Authentic Brands Group’a (ABG) satılmasının ardından bir yenilenme sürecine giren marka, Dior ile yapacağı iş birliği ile büyük bir hamle yapma hazırlığında. “Bundan beş sene sonra Reebok, eskiden olduğu gibi yine spor giyimin elit markaları arasında olacak. İnanın bu sanılandan çok daha kolay gerçekleşecek” diyor, Reebok CEO’su Todd Krinsky.Reebok x Eames 


Ardında katmanlı bir arşiv bulunan markanın kullanacak çok malzemesi, diriltecek çok tasarımı var- sektördeki en iyi sneaker arşivlerinden birinin Reebok’ta olduğu biliniyor- ancak günümüzde işbirlikleri de bir o kadar etkili. Bu yüzden en prestijli mobilya ve tasarım markalarından Eames ile yaptıkları ve iki tarafa da büyük başarı getiren işbirliği de çok önemliydi, Dior ile de öyle olacak.

 

Reebok x Martin Margiela


Krinsky, “Hep yeni bir şey deneyerek sınırlarımızı olabildiğince zorlamaya çalışıyoruz. Mobilya tarihinin en köklü markalarından Eames ile bir spor ayakkabı markasının yan yana gelmesi sıradan bir durum değildi. Ama neden ve nasıl bir araya geldiğimiz, müşteriye tarafından gerçekten anlaşıldı. Maison Margiela ile yaptığımız işbirliği de sınırları esnetmesi bakımından çok değerliydi” diye de ekliyor. Dior ile Reebok ortak koleksiyonunun detayları henüz açıklanmadı ama Reebok’ın kendinden emin adımlarla geri dönüşünü destekleyecek bir iş olacağına şüphe yok.