Renklerin Aşkına

22 Ekim 2018

Önümüzdeki yaz sezonunda ne giyeceğinizi biliyorsunuz, peki yüzünüze ne süreceğinizi biliyor musunuz? İlkbahar Yaz 2019 defilelerinde öne çıkan makyaj trendleri için yazıya devam edin.

"Kusursuz bir klasik olan kırmızı rujlar, bu sefer en pigmentli olanlardan, ıslak bir görünümle tamamlananına kadar en geniş skalasında podyumlardaydı."

İlkbahar Yaz 2019 defilelerinden göz kırpan en dikkat çekici makyaj trendleri ile New York, Londra, Milano ve Paris makyaj sanatçıları, bizi renkler konusunda cesaretlendirmek üzere görevdeydi. Sezona bağlı olarak tipik neşeli renkleri gördük ve buna neon eklendi. Eğlenceli ve korkusuz bir görünüm için renkler cesurca ve bazen de gelişigüzel bir şekilde yüzlere uygulandı. Tüm renklere yer olsa da, turkuaz, portakal, kobalt mavisi ve pembe favorilerdi.

Anna Sui

Sıcak Renkler
Uzun ve sıcak bir yaz mevsiminin ardından güzel havalara ve güneşe iyice alışmışken hiç yadırgamayacağımız sıcak renkler podyumlarda ön plandaydı. Altuzarra defilesi için Tom Pecheux, yaz sonrası ışıltısını yakalamak için sıcak tonlarda makyajı sörfçü kız saçıyla tamamladı. Benzer şekilde yaz aşkı, Prabal Gurung, Alberta Ferretti ve Michael Kors'ta da dikkat çekiyordu. Chanel ise, lafı hiç dolandırmadan plaj teması ile karşımızdaydı.

Jeremy Scott

Parıltı ve daha çok parıltı
Glitter, henüz makyaj modasındaki tahtından vazgeçmiş değil. Simone Rocha ve Missoni'de gözlerde yerini alan simler, Giambattista Valli'de ise saçlardaydı (geçen sezon da tüm yüzü simler ile kaplayan marka parıltı sevdasından vazgeçemiyor gibi). Jeremy Scott'da ışıltılı dudaklar, Valentino'da kristalimsi detaylar ve Versace'daki metalik yeşil-mavi kedi gözleri, bu sezon da ışıldayacağımızı kesinleştirdi.

Rochas

Kedi gözleri
Evet, ‘cat eye’ görünüşü için zaten on yıllardır eyeliner’ımızı eksik etmiyoruz, fakat bu sezon çıta daha da yükseliyor. Bu sezonun kedi gözleri, Burberry'deki kahverengi versiyondan Marni'deki grafik haline ve Dior'daki ressam tuvalinden çıkma versiyonuna kadar her yerde ve her haliyle yerini aldı. Uygulanabilir ve aynı zamanda cesur bir öneri istiyorsanız, Lynsey Alexander tarafından Rochas için uygulanan kedi gözü üçgenlerini deneyebilirsiniz.

Ashley Williams

Rengarenk saçlar
Josh Wood’un Marc Jacobs için boyadığı pastel tonlardaki saçlar, Vivienne Westwood'un ombré gökkuşağı stilleri ve Mariacarla Boscono’nun altın külçesine dönüştürdüğü saçlar, renk konusunda cesur davranabileceğinizi söylüyor. Özellikle bir renk önerisi isterseniz, en çok göze çarpan renk pembeyi düşünebilirsiniz.

Rodarte

Gerçek romantizm
Giorgio Armani'nin pembe tonlu makyajı ve Emilia Wickstead'deki özenle yapılmış saçlar, benzer şekilde feminen bir hisse sahipti. Erdem, Anna Sui ve Rodarte, suluboya tonlarındaki makyajlarla bunu daha da ileriye götürürken, çiçeklerle süslenen saç modelleri, dramatik hissi arttırıyordu.

Hellessy

Kırmızı dudaklar
Cesur bir kırmızı dudaktan daha sabit bir güzellik kuralı olabilir mi? Givenchy, Chanel, Koché, Chloé, Moschino ve dahasında göze çarpan kırmızının en güzel tonları tabii ki bu sezon da bizimle. Kusursuz bir klasik olan kırmızı rujlar, bu sefer en pigmentli olanlardan, ıslak bir görünümle tamamlananına kadar en geniş skalasında podyumlardaydı.

Marco de Vincenzo

Kalın kaşlar ve uzun kirpikler
Bir kaç yıldır hayatımızda olan ve artık cesur ve kendine güvenen görünümün simgesi haline gelen gür kaşlar ve kirpikler bizi bu sezon da terk etmeyecek. Fendi, Moschino, Jeremy Scott, Chanel, Tom Ford, Prada ve daha fazlasında, gösterişli kirpikler ve kalın kaşlar en derin bakışları yakalamak için yerini aldı.