Richard Bone ve Jisu Yun imzalı şeffaf OLED televizyon tasarımı

29 Mayıs 2021

Richard Bone ve Jisu Yun, LG Display’in “OLEDs Go!” yarışması kapsamında, fonksiyonel şeffaf OLED televizyon tasarımlarını tanıttı.

Richard Bone ve Jisu Yun, LG Display’in “OLEDs Go!” yarışması kapsamında, fonksiyonel şeffaf OLED televizyon tasarımlarını tanıttı. Bone ve Yun, ürünlerini, şu anda piyasada bulunan TV’lerin geleneksel tasarımlarından koparak televizyonu teknolojik bir cihazdan ziyade bir mobilya parçası olarak tasarladı.


Kağıttan ilham alan cihazın narin formu, OLED panellerin inceliği ve hafifliği ile mümkün oluyor. OLED panelinin alt kısmındaki kavisli metal raf, kişisel eşyaları sergilemek için kullanılabiliyor; kullanılmadığı zaman, Scroll’un ekranı şeffaf hale geliyor. OLED teknolojisinin bir başka benzersiz özelliği olan bu durum, cihazın, kullanıcının evine daha sorunsuz bir şekilde uyum sağlamasına imkan veriyor.
Bone ve Yun, Japonya’nın Tokyo kentinde Studio Boo Boon adlı bir tasarım stüdyosunda çalışıyorlar. Yun, tasarımlarını, “Odanın ortasına ekran yerleştirmeyen, evinize kusursuz bir şekilde uyan bir cihaz yaratmak istedik. Şu anda piyasada bulunan TV’lerin geleneksel tasarımlarından koparak teknolojiden ziyade bir mobilya parçası olarak tasarlandı.” diyerek anlatıyor.
"OLED's Go!" yarışmasının finalisti, Haziran ayında açıklanacak.