Richard Mille’den Yeni Horoloji Mabedi

18 Kasım 2018

Richard Mille’in tasarımıyla öne çıkan en geniş butiği Manhattan’ın kalbinde açıldı.

"Cam panellerden yansıyan bu çalışma, Richard Mille’in RM 56-02 Tourbillon Sapphire saatini andırıyor ve böylece en son Richard Mille butiği, markanın imzası olan cesur, yenilikçi saat yapımcılığını dikkat çekici bir şekilde sergilemiş oluyor."

Richard Mille’in en yeni ve en geniş butiği Manhattan’ın kalbindeki yerini aldı. Richard Mille’in bu son mabedi, iki kata yayılan 4.200 metrekarelik alanda yüksek horoloji ürünü saatleri sergileyecek.

Her biri ayrı ayrı işlenerek yapılmış 24 büyük cam paneli ve bir saat heykeli üç boyutlu bir derinlik oluşturacak şekilde düzenlenmiş New York’taki en yeni Richard Mille butiği, etkileyici bir mimari ve mühendislik eseri. Butiğin en geniş cephesi, tavandan asılı 13 ton cam da dahil olmak üzere panelleri yerinde tutabilecek bir metal kaplamanın geliştirilmesini gerektirmiş. Cam panellerden yansıyan bu çalışma, Richard Mille’in 2 milyon dolarlık RM 56-02 Tourbillon Sapphire saatini andırıyor ve böylece en son Richard Mille butiği, markanın imzası olan cesur, yenilikçi saat yapımcılığını dikkat çekici bir şekilde sergilemiş oluyor.


Richard Mille saatlerini tanımlayan olağanüstü teknik ve sanat, butiğin her unsurunda belirgin hale geliyor. Bol doğal ışık alan yeni iki katlı horoloji cenneti, saat sunumu için yeni bir mimari standartı temsil ediyor ve şık, çağdaş tasarım gibi marka özelliklerini taşıyor. Markanın New York’daki amiral gemisi, 46 East 57th Street’de.